Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak předejít škodlivosti slunečních paprsků?

Autor: Lucie Nestrašilová

Nemálo toho bylo napsáno o škodlivosti slunečního záření, ochraně před ním, o prevenci...Všichni víme, že vystavování se slunečnímu záření je škodlivé, ale ne všichni se radami odborníků řídíme. Ve chvíli, kdy vykouknou první sluneční paprsky, většinou neodoláme a vyjdeme do ulic nebo k vodě, bez dostatečné ochrany před UV zářením a následně sklízíme „ovoce“ našich činů.      
 

Ilustrační foto
Zdroj: www.snezenka.org

O tom, jak se před UV zářením pomocí různých ochranných krémů chránit většinou víme, napsáno o tom bylo již mnoho. Ale víte, že vám mohou preventivně pomoci i homeopatické léky?

Například Hypericum perforatum 15 C působí preventivně proti sluneční alergii, resp. při přecitlivělosti na UV záření.

Trpíte-li při své dovolené u moře alergickými projevy na kůži, pomůže vám zase Natrum muriaticum 15 C. Vezměte si 10 granulí 1 týdně před rizikovým obdobím a následně 5 granulí 1x denně během pobytu na slunci. Natrum muriaticum slouží rovněž jako prevence vracejících se oparů u moře. Pokud na opary skutečně trpíte, vezměte si 10 granulí 1x týdně, a to již 3 týdny před samotným odjezdem k moři.

Kromě lehčích alergických kožních projevů nás může při slunění u moře postihnout i závažnější forma sluneční kopřivky. Abyste se této nepříjemné nemoci vyhnuli, vezměte si 14 dní před vaším odjezdem homeopatický lék Muriaticum acidum 15 C. Užívejte 10 granulí 1x týdně a nezapomeňte na Muriaticum acidum ani při samotném pobytu u moře, kdy vám bude stačit 5 granulí 1 x denně.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.3.2023 20:51

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze