Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bojíte se létání???

Autor: Lucie Nestrašilová

Chystáte se na dovolenou letecky? Bojíte se cesty letadlem? Chcete předejít nepříjemným žilním problémům a otokům dolních končetin? 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Důležitá je prevence. Posilujte svou imunitu nejen v době nemocí, ale i před plánovanými akcemi, které rozhodí váš standardní životní rytmus, a předcházejte tak nečekanému tlaku okolností. Takovou akcí je i dovolená.

V rámci prevence a posílení imunity organismu v zátěžových podmínkách užívejte osvědčené Oscillococcinum. Výrazně zkracuje délku onemocnění, která vás mohou před cestou potkat, případně zlehčuje jejich průběh a snižuje výskyt návratu onemocnění. Vezměte si 1 tubu globulí 1 týden před odjezdem a dále užívejte 1x týdně po celou dobu dovolené.

Bojíte se cesty letadlem?

  • Cítíte náhlý strach, pocit velkého ohrožení projevující se neklidem a bušením srdce? Vsaďte na Aconitum napellus 30 C.
  • Nebo se bojíte tak, že se celá třesete, potí se vám ruce a máte slabé svaly? Doporučujeme vám Gelsemium sempervirens 15 C.
  • Hodně lidí prožívá let celkem v pohodě, ale téměř každý z nás má obavu nebo nepříjemné pocity při vzletu letadla a jeho přistání. Pomůže vám Borax 15 C.

Léky pro usnadnění cesty letadlem užívejte 2 dny před odletem, 5 granulí 2x denně a opakované během letu, v závislosti na jeho délce.

Chcete předejít nepříjemným žilním problémům a otokům dolních končetin?

Na dlouhých cestách dopravními prostředky, kdy je možnost pohybu velmi omezená, hrozí mnohým z nás otoky dolních končetin, v horším případě i hluboká žilní trombóza – tzv. „syndrom turistické třídy“.

Snažte se, jak jen to půjde, během cesty aktivně cvičit, procvičovat svaly lýtek – i v sedě, měnit polohu dolních končetin a nezapomeňte hodně pít nealkoholické nápoje. Na cestu je vhodné použít i kompresivní punčochy.

Nemalou pomoc vám poskytne i kombinace těchto homeopatických léků:

  • Pulsatilla 5 C a Hamamelis virginiana 5 C

Dávkování: 1 den před cestou, po dobu cesty a jeden den po příjezdu si vezměte od každého z léků 5 granulí 2x denně

Přejeme vám šťastnou a pohodovou cestu!!!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:59

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze