Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Chceme mít zdravé děti?

Autor: Redakce

Na nedávném pediatrickém homeopatickém semináři s podtitulem "Chceme mít zdravé děti" lékařek MUDr. Kateřiny Formánkové a MUDr. Pavly Koželuhové, které praktikují homeopatii v rámci své každodenní praxe, bylo jedním z témat zavádění příkrmů u miminek.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Lékaři z celé republiky se tak mohli dozvědět léty prověřené zkušenosti dětských lékařek přímo z praxe. Nejzajímavější poznatky poskytly k našemu potěšení lékařky i nám - pro vás, čtenáře Světa homeopatie.

Tipy na vhodná jídla

Rýže s hruškou nebo cuketa s olivovým olejem extra virgin (také brutnákový, event. pupalkový olej). Polévka s pastiňákem, rýže, jáhly, nebo pohanka. Zelené fazolky a vývar z bio kuřete, krůty.

Maso

Králík, telecí.

Zelenina

Dýně hokkaido, fenykl, zelené fazolky, cuketa, kedluben, ředkvička dušená, pórek, zelený hrášek, červená řepa a brokolice. Kukuřice podle snášenlivosti.

Brambory podáváme, jestliže dítě nemá jarní alergie, rajčata a papriky později.

Nejhorším alergenem je celer, mrkev a petržel (zvláště nať) a květák.


Ovoce

Banány, dušená hruška, dušené jablko (ne syrové)!, borůvky, žlutý meloun, vařená broskev (ne z konzervy), rynglový kompot, švestkový kompot...

- od 10tého měsíce: brusinky, maliníkový čaj, černý rybíz, maliny.

Mléko

U predisponovaných dětí podáváme rozhodně mléko s vysoce štěpenou bílkovinou Nutrilon alergy care, dlouhodobě a pak jen zakysané mléčné výrobky bez škrobu, s více procenty tuku (zakysaná smetana), žádné tavené sýry, jen tvrdé sýry a pouze v malém množství, nejlépe strouhané.

U dětí bez predispozice k alergiím je vhodné dávat hypoalergenní mléko a všechny ostatní věci stejně jako pro alergické dítě, při dobré snášenlivosti postupně přidávat další potraviny.

Mouka a pečivo

Mouku bychom měli přidávat kolem 10. měsíce věku. Místo piškotů a rohlíků doporučujeme křupky natural (rýžové, kukuřičné, jahelné a amarantové) dítěti do ruky.

Chleba, rohlíky a pšeničnou mouku podávat dítěti až po 10 měsících věku.

Máslo

Máslo je vhodné, margarin ne. U těžkých alergií na mléko je vhodné otestovat nejlépe Rama creme bonjur.

Nápoje

Pozor na čaje (jen LEROS) nebo slabý černý čaj a nejlepší je čistá voda!!! Ideálně vodu FROMIN – jedna z nejlepších vod na zeměkouli (podle japonských testů).

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:51

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze