Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie a léčba bradavic

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Dalším velmi častým tématem naší Homeopatické poradny je léčba bradavic. Homeopatie má při jejich léčbě své místo a i přesto, že je velmi těžké určit správný homeopatický lék, bez toho aniž by bradavice viděl lékař, zeptala jsem se MUDr. Věry Budkové, dětské lékařky a odbornice v homeopatii s mnohaletou praxí, jaké jsou nejčastější léky, které v ordinaci svým pacientům při léčbě bradavic doporučuje. Třeba si podle charakteristiky léku vyberete ten svůj i vy.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

"Je pravdou, že homeopatická léčba pomáhá zabránit opakovanému výsevu těchto nepříjemných kožních výrůstků, a to zejména u dětí. Paušálně však lze jen těžko poradit. Nejlepší je, když má lékař možnost bradavice vidět a určit pacientovi lék přímo na míru.

  • Nicméně mezi nejčastější homeopatické léky při léčbě bradavic patří lék Thuya occidentalis 15 C. Thuyu lze podávat v případě jakéhokoli vzhledu bradavice. Podávejte 10 granulí 1x týdně nejméně po dobu 3 měsíců, až do zlepšení. V homeopatii platí, že nejprve je dávkování léku intenzivnější, posléze se se zlepšováním stavu lék postupně vysazuje. 
  • U rohovitých bradavic, nejčastěji vysetých kolem nehtů je indikován lék Graphites 9 C. Je to významný kožní lék, který se podává 2x denně v dávce 5 granulí.
  • Rohovité, tvrdé, hyperkeratické bradavice na dlaních prstech, patách, ploskách a jiné řeší zase lék Antimonium crudum 15 C. Pokud vás trápí tento typ bradavic, podávejte lék 2x denně 5 granulí.
  • Lék Causticum 9 C doporučuji podávat u podnehtových bradavic, které mohou být rozeklané, stopkaté nebo ploché a typické pro ně je, že snadno krvácejí. Podávejte taktéž 2x denně 5 granulí."

Pokud nebudete v rámci samoléčby úspěšní, nebo se vám nepodařilo najít vhodný lék, neváhejte a najděte si svého lékaře-homeopata. Nejsnadněji v sekci "Hledám homeopata".

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:04

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze