Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chceme mít zdravé děti?

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Přesně těmito slovy začínal víkendový homeopatický seminář MUDr. Kateřiny Formánkové a MUDr. Pavly Koželuhové, dětských lékařek praktikujících homeopatii každý den ve své praxi.

Ilustrační foto
Zdroj: www.hla-homeopatie.cz

Pohled homeopatie na zdraví dítěte se nezužuje jen na jeho momentální problém - například alergickou rýmu. Homeopat odebírá anamnézu dítěte od početí, průběhu těhotenství až po nynější potíže. Zajímá ho jaké nemoci se vyskytly v rodině. Tyto informace vyhodnocuje a teprve pak volí strategii léčby chronického onemocnění.

Účastníci semináře měli možnost proniknout do strategie výběru homeopatického léku i díky četným příkladům z praxe obou dětských lékařek u nejrůznějších patologií dětského věku včetně autismu a poruch chování.

V homeopatických knihách najde člověk nepřehledné množství informací, které představují pro začínajícího homeopata hotovou džungli. Osobní sdílení zkušeností z praxe pediatrů, kteří již dlouhá léta homeopatii intenzivně využívají, je pro ně zcela nenahraditelné.

Věřím, že informace z tohoto semináře budou pro naše kolegy přínosné. V klinické praxi jim pak budou nápomocny skripta z víkendového semináře, kde je uvedena stručná diferenciální diagnostika jednotlivých homeopatických léků u běžných patologií.

Přeji všem účastníkům hodně úspěchů s touto šetrnou a netoxickou metodou a našim lektorkám děkujeme za upřímnou snahu sdělit, vysvětlit a předat své zkušenosti.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.9.2020 08:05

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze