Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chceme mít zdravé děti?

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Přesně těmito slovy začínal víkendový homeopatický seminář MUDr. Kateřiny Formánkové a MUDr. Pavly Koželuhové, dětských lékařek praktikujících homeopatii každý den ve své praxi.

Ilustrační foto
Zdroj: www.hla-homeopatie.cz

Pohled homeopatie na zdraví dítěte se nezužuje jen na jeho momentální problém - například alergickou rýmu. Homeopat odebírá anamnézu dítěte od početí, průběhu těhotenství až po nynější potíže. Zajímá ho jaké nemoci se vyskytly v rodině. Tyto informace vyhodnocuje a teprve pak volí strategii léčby chronického onemocnění.

Účastníci semináře měli možnost proniknout do strategie výběru homeopatického léku i díky četným příkladům z praxe obou dětských lékařek u nejrůznějších patologií dětského věku včetně autismu a poruch chování.

V homeopatických knihách najde člověk nepřehledné množství informací, které představují pro začínajícího homeopata hotovou džungli. Osobní sdílení zkušeností z praxe pediatrů, kteří již dlouhá léta homeopatii intenzivně využívají, je pro ně zcela nenahraditelné.

Věřím, že informace z tohoto semináře budou pro naše kolegy přínosné. V klinické praxi jim pak budou nápomocny skripta z víkendového semináře, kde je uvedena stručná diferenciální diagnostika jednotlivých homeopatických léků u běžných patologií.

Přeji všem účastníkům hodně úspěchů s touto šetrnou a netoxickou metodou a našim lektorkám děkujeme za upřímnou snahu sdělit, vysvětlit a předat své zkušenosti.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.6.2020 19:19

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze