Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

SOUTĚŽ UKONČENA_Vyhrajte skvělou cestovní lékárničku!

Autor: Lucie Nestrašilová

Chystáte se na dovolenou? Pak víte, že v žádné cestovní tašce nesmí chybět lékárnička. S námi můžete vyhrát lékárničku homeopatickou!

Ilustrační foto
Zdroj: Tooshy

Do homeopatické cestovní lékárničky ve formátu většího penálu se vejde minimálně 20 monomokompentních homeopatických léků (na ně jsou v lékárničce vytlačené přihrádky). Reálně však do ní lze vložit i dvojnásobné množství (mezi přihrádky). Já osobně ji vozím sebou úplně všude. Mám v ní nejen základní homeopatické léky, ale i léky aktuálně užívané. Součástí lékárničky je vložená destička s fólií, pod níž si můžete napsat dávkování jednotlivých léků, základy první pomoci, atp.. Lékárnička je chráněna zipem, nic se vám z ní tedy nevysype. SKVĚLÝ POMOCNÍK NA CESTY - krátké i delší - hodí se na víkend i k moři nebo na výlet do hor!

 

Naše soutěžní otázka zní:

Při pěší tůře v náročnějším terénu (u dětí i v terénu zcela běžném) nebo při sportovní aktivitě může dojít k poranění šlach, především kotníků a zápěstí, k vyvrtnutí, kulhání, k bolesti Achilovy šlachy... Jaký homeopatický lék použijete v tomto případě?

a) RUTA GRAVEOLENS

b) APIS MELLIFICA

c) BELLADONA

Nápovědu můžete rovněž hledat v našich článcích, např. zde: ÚRAZY PŘI TURISTICE, PORAĎTE SI S PORANĚNÍM nebo v našem vyhledávači homeopatických léků.

Chcete-li vědět, jaké nejčastější léky by měla homeopatická lékárnička obsahovat, přečtěte si doporučení MUDr. Jaroslava Čupery v článku "Homeopatická lékárnička do kapsy".

Správnou odpověď posílejte k nám do redakce na e-mail: redakce@svethomeopatie.cz nejpozději do pátku 24.5.2013!

Přejeme vám hodně štěstí v soutěži!

 

Pozn. redakce: Cestovní homeopatickou lékárničku nám darovala společnost BOIRON CZ.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.5.2020 00:01

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze