Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak si poradit s častým krvácením z nosu?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

"Au, mami, mě teče z nosu krev!" Je vám tato věta až nápadně známá? Pak čtěte dál a dozvíte se, k čemu je dobrá kombinace Arniky, Phosphoru a Chiny... 

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Krvácení z nosu se čas od času objeví snad u každého dítěte. Většinou přichází po fyzické námaze, "ulítání", ve chvíli, kdy se dítě dostane do klidu. Dítěti jako první obvykle podáváme studené obklady.

Když byl můj starší syn malý, trpěl častým krvácením z nosu také. Byla jsem tím pochopitelně znepokojena, tak jsem vyhledala lékaře, který synovi předepsal jakýsi lék (název si dnes již bohužel nepamatuji). Nicméně přiznávám, že jsme ho nakonec příliš důsledně nebrali, ale věkem krvácení vymizelo.

Jelikož tento problém trápí mnoho rodičů, což je zřetelné z množících se dotazů v naší "Homeopatické poradně", doporučení paní doktorky Věry Budkové, dětské lékařky - odbornice v homeopatii, patří i vám.

"Po "traumatickém" krvácení nejčastěji doporučuji užívání těchto homeopatických léků:

Arnika montana 15 C v dávkování 2x denně 5 granulí. Tento lék zmírňuje bolest, omezuje krvácení a zabraňuje tvorbě hematomů a urychluje jejich resorpci.

Phosphorus 9 nebo 15 C rovněž 2x denně 5 granulí. Phosphorus je lékem častého, silného a opakovaného krvácení, které ustane a znovu začne. Většinou jde o spontánní epistaxe u mladých osob, objevující se zejména večer a je doprovázena pocením.

China 9 C - 2x denně 5 granulí. Tento lék se podává v případě, kdy se při krvácení občas tvoří černá sraženina. Krvácení může ulevovat bolestem hlavy a občas může dojít i k poruchám vidění, hučení v uších a zimomřivosti.

Tyto léky můžete střídat mezi s sebou. Použila bych střídavě každou hodinu po 5 granulích od každého léku v akutním stavu. Intervaly mezi nimi mohou být i kratší - třeba i po 10 minutách. Při zlepšení intervaly postupně prodlužujeme až do úplného vysazení.

V případě, že se stav nelepší a krvácení je stále velmi časté, je neprodleně nutné vyhledat odbornou pomoc lékaře."

Vaše Věra Budková

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 00:46

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze