Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Operace žlučníku...?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Operace žlučníku není v dnešní době nic výjimečného. Lidí, které trápí potíže se žlučníkem je mnoho. Dlouho se snaží problém oddálit a všemi možnými prostředky zabránit jeho operaci. Když už k ní však musí nevyhnutelně dojít, je dobré vědět, že homeopatie je léčebná metoda, která průběh před operací i v době rekonvalescence, usnadní.

 

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

"Homeopatie má ve svém "portfoliu" léky na zlepšení metabolismu žlučníku", říká MUDr. Věra Budková, lékařka-odbornice v homeopatii. "Pacientům, kteří se na operaci žlučníku chystají, bych užívání homeopatik jednoznačně doporučila. Pokud je pacientkou navíc kojící maminka, je nutné myslet i na kojené miminko. Zde právě homeopatie nabízí šetrnou cestu." 

"Před operací žlučníku svým pacientům doporučuji homeopatický lék Chelidonium 9 C - v dávkování vždy 5 granulí před a 5 granulí po jídle. Druhou možností užití je každé ráno naředit po 10ti granulích tohoto léku do 1 dcl vody a podávat po celý den 1 lžičku před a 1 lžičku po jídle.

Po prodělané operaci pak užívejte tyto léky:

Arnika montana 15 C - 2x denně 5 granulí nejméně po dobu 2 týdnů. Arniku lze však užívat i celý měsíc po operaci, neboť pomáhá při reparaci tkáně a je lékem postraumatizačním. Arnika zlepšuje pooperační bolestivost a podporuje dobré hojení.

Lycopodium clavatum 9 C je zase lékem, který může zlepšit jaterní a ledvinovou detoxikaci a podpoří celkový metabolismus těchto tkání. Tento lék podávejte 2x denně v dávce 5 granulí po dobu 1 měsíce.

Na dobré hojení "čistých chirurgických řezů" dobře poslouží Staphysagria 9 C - užívejte první 2-3 dny po operaci 4x denně 5 granulí tohoto léku."

Pokud se chcete potížím se žlučníkem vyhnout, pak začněte u stravovacích návyků a změňte svůj životní styl. Špatné stravovací návyky, obezita, nesprávný pitný režim, stres, jsou jasnými rizikovými faktory těchto potíží. O tom, jak se můžete správně stravovat se můžete dočíst v mnoha doporučeních naší výživové poradkyně Ludmily Pszczolkové, v sekci "Zdravá výživa".


 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:13

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze