Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Střípky z homeopatické konference

Autor: Lucie Nestrašilová

Dnes, v sobotu 5.5.2012, jsem se zúčastnila homeopatické konference určené především pro farmaceuty (lékárníky) a porodní asistentky, kteří se v posledních několika měsících vzdělávali v oboru zvaném Homeopatie. Odborným garantem vzdělávacích seminářů i samotné konference byla Homeopatická lékařská asociace.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Časně ráno byla Praha slunečná a hřejivá. Účastníci konference přicházeli na místo konání do malebného hotelu Thalia na Národní třídě v Praze příjemně naladěni. Atmosféra byla pohodová, prostředí přívětivé, přítomní se na akci evidentně těšili. Jak by ne. Už jen samotná jména přednášejících lektorů slibovala zaručený zážitek. Například paní doktorka Helena Máslová nedávno excelovala v Show Jana Krause a nepochybně televizní diváky přesvědčila o svých odborných kvalitách a velké profesionalitě. Dnes zase všechny přítomné zaujala svou přednáškou na téma "Identita ženy". V sále, v němž bylo 99% žen, se témata jako "Mateřská kompetence", či schéma o identitě ženy...

nebo téma poporodních depresí a možnostech homeopatické léčby, setkala s velkým ohlasem.

Nebo paní Radmila Dorazilová, léty prověřená a klienty velmi oblíbená porodní asistentka, která se s účastníky podělila o zkušenosti s poporodními traumaty rodiček, a to zejména z pohledu fyzického, čímž skvěle doplnila přednášku MUDr. Máslové. Mezi lektory nechyběla ani porodní asistentka Romana Gogelová, kterou její klientky milují pro její lidský přístup a pomocnou ruku nejen před porodem a po něm, ale i při častých potížích s kojením... Její přednáška "Radost z kojení" s podtitulem "Kojení = porod č.2" byla vážně skvělá:-) Mě, šéfredaktorku tohoto portálu, těší, že se právě Romana Gogelová, dělí o své zkušenosti i s našimi čtenářkami.

Téma konference však nebylo pouze "porodní", mysleli jsme i na přítomné lékárníky (farmaceuty). Paní Jaromíra Novotná promluvila na téma "Historie homeopatie v našich lékárnách". Zajímavá je však i současnost homeopatie v lékárnách, která byla posléze velmi diskutována nejen v sále, ale i v kuloárech v rámci "občerstvovacích" přestávek. Bohužel i v dnešní době, kdy je homeopatie tolik žádaná je jen málo lékáren v republice, kam přijdete a svůj homeopatický lék obratem dostanete. Naštěstí zásobování "ráno objednej - odpoledne lék dostaneš", funguje většinou již spolehlivě.

Překvapivým zpestřením byla přednáška Radany Poděbradské, fyzioterapeutky (pozn. redakce - paní Poděbradská je "hlavou" naší Rehabilitační poradny), která je tělem i duší fyzioterapeut. Homeopatickou terapii zavedla do své praxe již v roce 2005. Její přednáška "Homeopatie ve fyzioterapii" přítomné zaujala natolik, že po jejím skončení byla účastníky vyhledávána a dotazována na zkušenosti s homeopatií ve svém oboru.

  

Psycholožka Ivana Rosi posléze přítomné obohatila svými praktickými zkušenostmi v oblasti "Komunikace v praxi zdravotníka". Velmi důležité téma z každodenního života nejen zdravotníků či farmaceutů, ale v podstatě nás všech.

Závěr patřil paní doktorce Elišce Bartlové, zkušené lékařce-homeopatce, lektorce CEDH (pozn. redakce - Mezinárodní škola klinické homeopatie) a "Syndromu vyhoření", o němž jsme tento týden psali i ve Světě homeopatie. Eliška Bartlová byla pro přítomné známou tváří, neboť společně s Šárkou Chlebanovou (lektorkou vzdělávacích kurzů pro nelékařské zdravotnické profese) byly těmi, které do tajů Homeopatie zdravotníky v průběhu letošního školního roku zasvěcovaly.

Součástí konference bylo i předávání diplomů úspěšným absolventům školící akce "Homeopatická terapie v každodenní praxi zdravotníka", jehož se ujal místopředseda Homeopatické lékařské asociace MUDr. Tomáš Janíček, který konferenci moderoval.

V rámci oddechu a relaxace po dobrém obědě zahrála na elektické housle naše přední houslistka Ilona Stryová.

Co napsat závěrem...? Snad jen, aby podobně úspěšných a odborně "nabitých" akcí a zájemců o homeopatii neustále přibývalo, abyste měli vy, čtenáři, možnost se nejen ve Světě homeopatie, ale i v jakékoli lékárně či na porodním sále, dozvědět, jaká homeopatika jsou při řešení akutních potíží nejvhodnější.

Přeji vám hezké májové sváteční dny

Lucie

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:01

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze