Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatická terapie po píchnutí uší

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Píchání uší je noční můrou spousty rodičů malých dětí. I můj nejmladší syn má tu smůlu, že mu každé nachlazení "vpadne" do uší. Tvoří se mu v nich tekutina, která tlačí na vnitřní část ucha a pak ho uši bolí... Naštěstí mu již dlouhodobě pomáhá homeopatie...

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Časté potíže s ušima mě vlastně přivedly k homeopatii, resp. k pravidelné homeopatické terapii. Zkušení rodiče již ví, že každé píchnutí uší je bohužel doprovázeno předpisem antibiotik, jejichž užívání nikoho skutečně nepovzbudí, ba naopak. Když synovi lékaři píchli ucho poprvé, s anitibiotiky jsem se smířila. Když se tak po 3 týdnech stalo podruhé, znejistěla jsem a začala jsem hledat cestu, jak zánětu středního ucha předejít... Tento příběh jsem už na Svět homeopatie psala a tak, pokud chcete vědět, jak lze častým zánětům uší předcházet, resp. zejména fázi konečné (propíchnutí ucha), přečtěte si článek "Uši už nás nebolí...". Kromě léků, které v článků uvádím, nenechám dopustit ještě na lék Kalium muriaticum 15 C. Působí přímo na Eustachovu trubici a "cestu" k uchu krásně uvolňuje. 

Jelikož ne každý o možnostech homeopatické léčby zánětu uší ví nebo podstoupí léčbu již pozdě, je někdy píchnutí ucha bohužel nevyhnutelné. Následuje léčba antibiotiky a potíže se často jako v začarovaném kruhu vracejí. Jakou homeopatickou terapii doporučuje po propíchnutí uší a následné antibiotické léčbě svým pacientům a našich čtenářům zkušená lékařka, MUDr. Věra Budková, odbornice v homeopatii?

"Po tzv. paracentéze - propíchnutí ušního bubínku a po léčbě antibiotiky bych volila po dobu jednoho měsíce tuto homeopatickou terapii:

  • Pyrogenium 9 C - 5 granulí 1x denně odpoledne
  • Silicea 15 C - 10 granulí v neděli večer
  • Oscillococcinum - 1 tubu v sobotu večer
  • Nux vomica 9 C - 2x denně 5 granulí po dobu 10 dnů - tento lék je výborný zejména pro svou schopnost "detoxikace" antibiotik"

Přeji vám, aby vaše dítě tuto terapii podstoupit nemuselo. Více se o léčbě zánětu středního ucha dozvíte v našich dalších článcích, které nejsnadněji najdete v sekci "Hledám podle onemocnění - Bolest uší".

Krásné jarní dny vám přeje

Lucie, šéfredaktorka
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.8.2020 02:11

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze