Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Syndrom vyhoření u pracujících matek

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Práce, děti, případně dálkové studium… Nic neobvyklého. Znám spoustu žen, matek, které se rozhodly, že všechno zvládnou. Chtějí mít velkou rodinu, být dobré v práci nebo mít dobře prosperující firmu, a aby ani vědomostně „nekrněly“, rozhodly se ještě ke všemu dálkově studovat. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Když jim bylo dvacet, chtěly hnízdit. Porodily dvě, tři děti a na studium vysoké školy jim už nezbyl čas. Dnes, kdy jim táhne na 40 a jsou z nich zralé ženy, dohánějí vše, co jim v mládí uniklo. Jenže… Chtějí vše stihnout samy, pomoc nepotřebují. Jsou často unavené, z přetížení trpí bolestmi hlavy a dalšími potížemi. Pokud se neumí včas zastavit, dojde to často tak daleko, že začnou trpět různými strachy, obavami.

Zeptali jsme se paní doktorky Věry Budkové, zda může homeopatie v tomto případě ženám (a nejen jim) pomoci.

Ano, domnívám se, že tyto ženy trpí syndromem vyhoření. Na psychické úrovni dominuje pocit, že dlouhé a namáhavé úsilí o něco již trvá nadměrně dlouho a je v tuto dobu již neefektivní. Tyto ženy ztrácí postupně motivaci, utlumí svou emocionalitu - dochází ke snížení celkové aktivity - spontaneity, kreativity. Nezřídka u nich převažuje depresivní ladění, pocity beznaděje. Ztrácí zájem o okolí s projevy negativismu. Jsou často podrážděné, špatně spí, jsou sebelítostivé a vztahovačné.

Na úrovni fyzické se jedná o ženy ochablé, apatické, rychle unavitelné, trpící bolestmi hlavy a poruchami spánku.

Může se u nich postupně projevit i nechuť k dané profesi, nízká empatie a postupné přibývání konfliktů.

V případě těchto potíží bych doporučila následující homeopatickou terapii:

Phosphoricum acidum 30 C - vyčerpávající práce, nedostatek vděku a zájmu okolí, nespavost přes noc, ospalost přes den, bolesti v kostech, velká žízeň, nadměrně může jíst a tloustnout. Zpomalení duševního tempa, nechuť mluvit, touha po tichu, vyčerpanost z komunikace. Dávkování: 5 granulí každé ráno, využívat jednu tubu léku.

Druhým lékem by mohla být Bryonia alba 30 C - v léku najdeme pracovitost, až horečnaté tempo (kdy nemluví, ale pracuje). Všechno bohatství si vydře svou prací a vlastní pílí, bojí se o svou práci, má velký smysl pro obchod. Při vyhoření nechce být rušen - mám všeho dost a "chce nechat na pokoji". Má starost o to, aby zabezpečil i nadále své blízké a svou rodinu. Dávkování:  5 granulí 3x týdně.

Pokud žena upadne do "nervozity", bude neklidná, a pořád budete muset něco dělat, pak doporučuji užití homeopatického léku Argentum nitricum 15 C - jedná se o lék s charakteristikou spěchu, nesouladu s časem, potřebuje podat výkon, má pocit, že musí být za to přijata, není čas na nic jiného. Má rozděláno několik věcí, stává se posléze chaotickou. Má chuť na sladké, může mít průjem, být pověrčivá, mít úzkost z budoucnosti.

Každopádně doporučuji skutečně přibrzdit, myslet na své zdraví, věnovat dostatečnou péči rodině a také své zábavě, sportu, relaxaci. Protože jsme tu jen jednou, život je krátký, a měly bychom alespoň užít radosti z dosažení cílů k obnově těla i ducha.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:41

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze