Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kojím a mám potíže se žlučníkem...

Autor: MUDr. Věra Budková

Tento týden je, zdá se, zasvěcen kojícím maminkám:-) Jakou volbu má kojící maminka, když má potíže se žlučníkem? Může jí pomoci homeopatie? To se dozvíte v nejčastějších dotazech z naší Homeopatické poradny.

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Dotaz:

Mám půlroční holčičku, kterou kojím. Mě osobně však trápí potíže se žlučníkem. Problémy jsou již dlouhodobé. Objevují se zejména při nevhodné kombinaci potravin (česnek, čokoláda...). Snažím se tomu vyhýbat, abych žlučník nedráždila, avšak nyní se mé potíže vracejí (zvracení, průjem). Kvůli dceři se snažím neužívat žádné léky a trpím. Nyní se mi však potíže vracejí. Nemám chuť na jídlo ani pití, ale pokud něco sním či vypiji (suchý rohlík, vodu, čaj) bolesti se vrátí. Spouští se nejen přes den, ale i v noci. Pomohly by mi nějaká homeopatika?

Odpověď MUDr. Věry Budkové, lékařky-odbornice v homeopatii:

Při kojení můžete užívat homeopatický lék Chelidonium majus 5 C - 5 granulí před, při a po jídle i několikrát denně.

Při bolestech přidejte lék Belladona 9 C - 4x denně 5 granulí.

Oba léky můžete brát současně po dobu několika dní. Dávkujte je zpočátku akutně i po 15ti minutách za sebou po 5ti granulích na střídání od každého léku, a posléze intervaly prodlužujte až do úplného vysazení.

Nicméně si myslím, že lék Chelidonium budete potřebovat po dlouhou dobu i několika měsíců, byť třeba jen 2x denně 5 granulí preventivně.

Vaše Věra Budková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.5.2020 14:52

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze