Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kojím a mám potíže se žlučníkem...

Autor: MUDr. Věra Budková

Tento týden je, zdá se, zasvěcen kojícím maminkám:-) Jakou volbu má kojící maminka, když má potíže se žlučníkem? Může jí pomoci homeopatie? To se dozvíte v nejčastějších dotazech z naší Homeopatické poradny.

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Dotaz:

Mám půlroční holčičku, kterou kojím. Mě osobně však trápí potíže se žlučníkem. Problémy jsou již dlouhodobé. Objevují se zejména při nevhodné kombinaci potravin (česnek, čokoláda...). Snažím se tomu vyhýbat, abych žlučník nedráždila, avšak nyní se mé potíže vracejí (zvracení, průjem). Kvůli dceři se snažím neužívat žádné léky a trpím. Nyní se mi však potíže vracejí. Nemám chuť na jídlo ani pití, ale pokud něco sním či vypiji (suchý rohlík, vodu, čaj) bolesti se vrátí. Spouští se nejen přes den, ale i v noci. Pomohly by mi nějaká homeopatika?

Odpověď MUDr. Věry Budkové, lékařky-odbornice v homeopatii:

Při kojení můžete užívat homeopatický lék Chelidonium majus 5 C - 5 granulí před, při a po jídle i několikrát denně.

Při bolestech přidejte lék Belladona 9 C - 4x denně 5 granulí.

Oba léky můžete brát současně po dobu několika dní. Dávkujte je zpočátku akutně i po 15ti minutách za sebou po 5ti granulích na střídání od každého léku, a posléze intervaly prodlužujte až do úplného vysazení.

Nicméně si myslím, že lék Chelidonium budete potřebovat po dlouhou dobu i několika měsíců, byť třeba jen 2x denně 5 granulí preventivně.

Vaše Věra Budková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.8.2019 06:43

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze