Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Odvykání kouření pomocí homeopatie

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Rozhodli jste se, že přestanete kouřit? Zkusili jste již mnoho způsobů, ale cigareta vás nakonec přemohla? Vyzkoušejte homeopatii!

Ilustrační foto

Metoda odvykání kouření pomocí homeopatie má tři pilíře :

  • zmírnění touhy a chuti na cigaretu
  • ovlivnění abstinenčních příznaků
  • specifická detoxikace organismu pomocí homeopatických léků.

Přípravu na proces odvykání je vhodné zahájit lékem NUX VOMICA 15 C - a to 2x denně 5 granulí. Využívejte celou tubu – zde je ještě možné kouření, ale udělejte vše pro to, abyste snížili počet vykouřených cigaret o polovinu.

Další kroky budou již bez cigarety v ruce!!!

  1. Zmírnění touhy po cigaretě – TABACUM 30 C – 2x denně 5 granulí – první dávka bude co nejdříve po probuzení - vyberte dvě balení. Pokud je chuť na cigaretu menší, ale začal „ kuřácký“ kašel, závratě nebo nevolnost – dejte přednost léku LOBELIA 9CH 2x denně 5 granulí (efektem je lék podobný Tabacum).
  2. Abstinenční příznaky pomáhají řešit tyto léky: STAPHYSAGRIA 15 C – pocit ztráty, přecitlivělost. Dále IGNATIA AMARA 15 C - stesk, lítost, proměnlivá nálada. 
  3. Zácpu a neklid řeší NUX VOMICA 15 C
  4. „Neklidné ruce„ pomáhá ovlivňovat KALIUM BROMATUM 30 C.

 Všechny tyto léky užívejte 2-3xdenně 5 granulí.

  • Specifická detoxikace organismu po kuřáckém období. NATRUM SULFURICUM 15 C – 1x denně 5 granulí.

Pozn: Nejste-li schopni přestat kouřit, je možné použít metodu postupného snižování počtu cigaret za pomoci léku PLANTAGO MAJOR 5 C (vyvolání odporu k cigaretě): 5 granulí léku nechte rozpustit ve 2 dcl převařené vody – po dobu 1 minuty tímto roztokem si vyplachujte ústa - to budete dělat před vykouřením každé cigarety.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.2.2018 10:00

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze