Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Odvykání kouření pomocí homeopatie

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Rozhodli jste se, že přestanete kouřit? Zkusili jste již mnoho způsobů, ale cigareta vás nakonec přemohla? Vyzkoušejte homeopatii!

Ilustrační foto

Metoda odvykání kouření pomocí homeopatie má tři pilíře :

  • zmírnění touhy a chuti na cigaretu
  • ovlivnění abstinenčních příznaků
  • specifická detoxikace organismu pomocí homeopatických léků.

Přípravu na proces odvykání je vhodné zahájit lékem NUX VOMICA 15 C - a to 2x denně 5 granulí. Využívejte celou tubu – zde je ještě možné kouření, ale udělejte vše pro to, abyste snížili počet vykouřených cigaret o polovinu.

Další kroky budou již bez cigarety v ruce!!!

  1. Zmírnění touhy po cigaretě – TABACUM 30 C – 2x denně 5 granulí – první dávka bude co nejdříve po probuzení - vyberte dvě balení. Pokud je chuť na cigaretu menší, ale začal „ kuřácký“ kašel, závratě nebo nevolnost – dejte přednost léku LOBELIA 9CH 2x denně 5 granulí (efektem je lék podobný Tabacum).
  2. Abstinenční příznaky pomáhají řešit tyto léky: STAPHYSAGRIA 15 C – pocit ztráty, přecitlivělost. Dále IGNATIA AMARA 15 C - stesk, lítost, proměnlivá nálada. 
  3. Zácpu a neklid řeší NUX VOMICA 15 C
  4. „Neklidné ruce„ pomáhá ovlivňovat KALIUM BROMATUM 30 C.

 Všechny tyto léky užívejte 2-3xdenně 5 granulí.

  • Specifická detoxikace organismu po kuřáckém období. NATRUM SULFURICUM 15 C – 1x denně 5 granulí.

Pozn: Nejste-li schopni přestat kouřit, je možné použít metodu postupného snižování počtu cigaret za pomoci léku PLANTAGO MAJOR 5 C (vyvolání odporu k cigaretě): 5 granulí léku nechte rozpustit ve 2 dcl převařené vody – po dobu 1 minuty tímto roztokem si vyplachujte ústa - to budete dělat před vykouřením každé cigarety.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.5.2018 07:29

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze