Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

S homeopatií k maturitě!

Kolektiv autorů: Redakce, MUDr. Věra Budková

Blíží se období maturit! I mezi našimi čtenáři a tazateli z Homeopatické poradny máme studenty, kteří jsou vystresovaní ze zkoušky z dospělosti, nebo se ptají jejich starostliví rodiče. Dotazů na zmírnění nervozity, povzbuzení k učení či zlepšení paměti přibývá...

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zde vám proto přinášíme tipy od zkušené lékařky-homeopatky MUDr. Věry Budkové:

Každý má v životě určitý mezník, který je důležitý a prověří ho. Pamatujeme si to každý“, říká MUDr. Věra Budková, dětská lékařka, odbornice v homeopatii. „A tak je třeba chápat i dnešní situaci, vědět, že za chvíli to zase přejde a brát věci tak, že "co Tě nezničí, to Tě posílí“. Homeopatie nabízí léky, které celou situaci usnadní.

Našim čtenářům doporučuji užití těchto léků:

Kalium phosphoricum 15 C 

Pomáhá u žáků a studentů, kteří jsou přetíženi množstvím informací. Upřímně se chtějí soustředit i učit, ale "hlava jim to nebere". Brzy je z přemíry studia začne bolest hlava, cítí se unaveni, stav se zlepšuje jídlem. Dávkování je před velkým učením 3x denně 5 granulí. Tomuto léku říkám "knoflík na mozek pro spuštění" - a tak si prostě spouštějte intenzitu příjmu tak, jak bude potřeba.

Silicea 15 C 

Je lék vhodný pro pečlivého studenta, který se poctivě učí, ale nevěří si. Začne ho bolet břicho, má tendenci utíkat do nemocí. Velmi nepříjemné je pro něj zkoušení, nerad mluví na veřejnosti, je ustrašený, úzkostný. Bojí se, že neuspěje u zkoušky, ale nakonec má vždy velmi dobré hodnocení. Užívá se v množství 5 granulí 1x denně.

Tyto dva léky vidím jako stěžejní.

Potom akutně, pokud by nervozita stoupala, neustále myšlenky na učení se budou točit v hlavě, aniž bychom na to chtěli myslet, použijte lék Ignatia amara 15 C. Vždy 5 granulí tohoto léku při potřebě rozptýlení. Při vlastním zkoušení pomáhá tento lék při pocitu "knedlíku v krku", kdy se zkoušený chce vyjádřit, ale pro stažený krk nedokáže mluvit. Užijte tedy 5 granulí také těsně před zkoušením.

Uvidíte, že i věci jako maturita jsou příznivé, nadějné. Rozhodně se zkuste spacifikovat s vírou, že vše má smysl. Přeji čtenářům Světa homeopatie pozitivní zkušenost s homeopatickými léky, zdárný průběh maturity a hodně zdraví a štěstí do dalšího života."

Vaše Věra Budková

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Homeopatické tipy do školy

Práce s textem, aneb jak se učit efektivně?

S homeopatií k přijímačkám?

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Redakce, MUDr. Věra Budková

Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 20:56

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze