Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

S homeopatií k maturitě!

Kolektiv autorů: Redakce, MUDr. Věra Budková

Blíží se období maturit! I mezi našimi čtenáři a tazateli z Homeopatické poradny máme studenty, kteří jsou vystresovaní ze zkoušky z dospělosti, nebo se ptají jejich starostliví rodiče. Dotazů na zmírnění nervozity, povzbuzení k učení či zlepšení paměti přibývá...

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Zde vám proto přinášíme tipy od zkušené lékařky-homeopatky MUDr. Věry Budkové:

Každý má v životě určitý mezník, který je důležitý a prověří ho. Pamatujeme si to každý“, říká MUDr. Věra Budková, dětská lékařka, odbornice v homeopatii. „A tak je třeba chápat i dnešní situaci, vědět, že za chvíli to zase přejde a brát věci tak, že "co Tě nezničí, to Tě posílí“. Homeopatie nabízí léky, které celou situaci usnadní.

Našim čtenářům doporučuji užití těchto léků:

Kalium phosphoricum 15 C 

Pomáhá u žáků a studentů, kteří jsou přetíženi množstvím informací. Upřímně se chtějí soustředit i učit, ale "hlava jim to nebere". Brzy je z přemíry studia začne bolest hlava, cítí se unaveni, stav se zlepšuje jídlem. Dávkování je před velkým učením 3x denně 5 granulí. Tomuto léku říkám "knoflík na mozek pro spuštění" - a tak si prostě spouštějte intenzitu příjmu tak, jak bude potřeba.

Silicea 15 C 

Je lék vhodný pro pečlivého studenta, který se poctivě učí, ale nevěří si. Začne ho bolet břicho, má tendenci utíkat do nemocí. Velmi nepříjemné je pro něj zkoušení, nerad mluví na veřejnosti, je ustrašený, úzkostný. Bojí se, že neuspěje u zkoušky, ale nakonec má vždy velmi dobré hodnocení. Užívá se v množství 5 granulí 1x denně.

Tyto dva léky vidím jako stěžejní.

Potom akutně, pokud by nervozita stoupala, neustále myšlenky na učení se budou točit v hlavě, aniž bychom na to chtěli myslet, použijte lék Ignatia amara 15 C. Vždy 5 granulí tohoto léku při potřebě rozptýlení. Při vlastním zkoušení pomáhá tento lék při pocitu "knedlíku v krku", kdy se zkoušený chce vyjádřit, ale pro stažený krk nedokáže mluvit. Užijte tedy 5 granulí také těsně před zkoušením.

Uvidíte, že i věci jako maturita jsou příznivé, nadějné. Rozhodně se zkuste spacifikovat s vírou, že vše má smysl. Přeji čtenářům Světa homeopatie pozitivní zkušenost s homeopatickými léky, zdárný průběh maturity a hodně zdraví a štěstí do dalšího života."

Vaše Věra Budková

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Homeopatické tipy do školy

Práce s textem, aneb jak se učit efektivně?

S homeopatií k přijímačkám?

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Redakce, MUDr. Věra Budková

Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:37

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze