Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opruzeniny

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Kateřina Formánková

V malé či větší míře se minimálně jednou objeví snad u každého miminka. Někdo se s nimi potýká bohužel dlouhodobě. Co dělat, když nic nezabírá? Dnes vybíráme z naší homeopatické poradny:-)

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Dotaz:
Ráda bych se zeptala, jaká bych mohla nasadit homeopatika na opruzeniny u třítýdenního miminka. Kůže je zarudlá, s puchýřky, občas oděrkami. Už zkoušíme asi třetí mast, bez výsledku.

Odpověď dětské lékařky Kateřiny Formánkové, která pomáhá nejen malým pacientům již dlouhých 20 let:

„Pokud je kůže rudá podávejte lék Beladonna 9 C. Rozpusťte 5 granulí v 1 dcl vody a podávejte 4x denně jednu kávovou lžičku roztoku.

Jsou-li puchýřky malé přidejte lék Croton tiglium 9 C. Pokud jsou naopak velké, pak doporučuji homeopatický lék Cantharis 9 C. Jestli má dítě i moučnivku v pusince, pak přidejte lék Borax 9 C. To znamená - do jedné vody dejte 5 granulí Beladonny + jeden z vyjmenovaných léků (dle konkrétních příznaků). Před každým podáním roztok pořádně zamíchejte (nekovovou lžičkou). Každý den pak udělejte roztok nový.

Lokálně v takovém stavu nedávejte masti, ale obklady - nejlépe z černého čaje, který kůži vysuší. Pokud má miminko kůži vlhkou, doporučuji nechávat dítě rozbalené a pokud to jde, přikládat obklady. Ve chvíli, kdy bude kůže sušší, zkuste Sudocreme (mast se zinkem pro kojence).

Každopádně vám doporučuji, abyste alespoň pár dní používala látkové pleny, přísně sterilizované žehličkou. Miminko často přebalujte.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Kateřina Formánková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Kateřina Formánková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Kateřina Formánková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 14:31

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze