Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Ženy v sukních...

Autor: Mgr. Juraj Dovala

Je to již pár let, co jsem viděl film Královna koření (Mistress of Spices 2005). Krásná kořenářka původem z Indie žije v Americe a dodržuje nadále své tradice, které nosí v srdci. Rozumí bylinám, koření i semínkům. Je neustále v určitém dialogu se svou duší i se světem bylin.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Všechno, co se tam odehrává, je hluboce spirituální, citlivé a napínavé zároveň. I přes okolní industriální a konzumní svět zůstává kořenářka skutečnou ženou se svým magickým fluidem.

Když si na to vzpomenu, mám chuť sa ptát žen, které denně potkávám: "Proč jste rezignovaly na něžnost a vnitřní dialog? Proč tak málo posloucháte intuici, svou duši a vnitřní hlas? Proč zapíráte svoji ženskostto co vám nebesa darovala jako nekonečný dar a chcete se podobat nám mužům? Proč jste stále více emancipované, manažerské, dravé a drsné?“

Vzpomněl jsem si v této souvislosti na abatyšu, bylinářku a mystičku Hildegardu z Bingenu (1098-1179). Založila několik klášterů, které v lásce a harmonii spravovala. Napsala mnoho písní a hlubokých teologických pojednání o Bohu a cestě k němu. Zanechala nám množství receptů jak přírodně, bez chemie a vedlejších účinků, ulevovat od bolesti. Měla a má pověst světice, i když její kanonizační proces v církvi doposud neproběhl. Hildegarda byla velká Královna lesů a květů. Žila svůj život naplněný originalitou a jedinečností. Předběhla svou dobu o celé staletí. Ale ne tím, že se podobala mužům. Hildegarda se cítila být mužům rovna a nejednou to dala jasně najevo. Šla však svou vlastní cestou. Svou ženskostí dovedla tišit spory a léčit rány.

Kromě dvou synů mám i dvě dcery a mám radost z toho, že moje drahá manželka je vychovává k ženskosti. Přirozené, nespoutané, hravé. Když nemají ráno k oblečení připravenou sukni, hned se ptají: „A sukýnku...?“ „Jistě, bude i sukýnka.“

Mají jich mnoho: sukní, šatů, šatiček... Ze sekáčů za pár korun, poděděné, darované nebo ušité manželkou. Že jsou často z druhé ruky, některé mírně obnošené, to nikoho netrápí. A do vlasů jim z plstě ručně šije kvítkované sponky. Vypadají v nich úžasně, jako Královny lesů a květů. Vždyť jít svou vlastní ženskou cestou je tak krásné, čisté a povznášející. Každý muž se před tím v duši skloní.

Je zajímavé, jak moc je pozitivní inspirace nakažlivá. Někteří naši známí rovněž začali svým holčičkám oblékat sukně a šatičky, protože to „objevili“ jako úžasnou věc. Něco originálního, dávno zapomenutého. Když manželka začala vést ženské intuitivní tančení, na první hodinu přišly ženy v obtáhlých aerobikových dresech, jen moje žena měla sukni. Na další lekci si už všechny ženy přinesly sukni. Zjistily, že když tančí v sukni, je to jakoby létaly a tančily s větrem.

Milé ženy, něco vám povím. Něco, co už asi dávno víte: "Každá z vás je Královna lesů a květů. Nemyslím to jako metaforu, ale zcela vážně. Každá z vás má v sobě hlas Nekonečna, přírody, spirituální cit a léčivý potenciál. Vaše pohlazení uzdravuje, vaše slova upokojují, vaše postoje probouzejí ušlechtilé touhy. Říká se, že tam, kam vstoupila ctihodná abatyše Hildegarda, spory a hádky ustaly. Nenechte ten poklad v sobě zakopat a zarůst plevelem."

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Juraj Dovala

Autor: Mgr. Juraj Dovalateolog, spisovatel, fytoterapeut, kněz CČSH

Je knězem Církve čs. husitské, předsedou České křesťanské akademie v Hodoníně a předsedou Literárního kruhu autorů Hodonínska.

Motto: „Přijde čas, kdy po využití větru, gravitace, přílivu a odlivu, využijeme pro Boha energii Lásky. A tehdy, podruhé v historii světa, lidstvo znovu objeví oheň...“ (Pierre Teilhard de Chardin)

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.5.2020 19:28

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze