Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Bum, prásk… a drobné „nejen“ jarní úrazy

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Eva Kettmannová

Vypadalo to, že nás chladné velikonoce zavřou domů a tak jsme se rozhodli využít předsváteční teplé dny k pohybu..

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Vytáhli jsme kola a místo autem jsme se na tenisový trénink vydali - já na bruslích, můj pětiletý syn na kole. Nejprve jsme prozkoumali kam až je cyklostezka podél Berounky sjízdná na in-linech, cestu zpět jsme dotáhli až k tenisovým kurtům. Po hodině tenisu jsme se vrátili pomocí sportovních „dopravních prostředků“ zpět a náramně jsme si naše aktivní odpoledne užili. Líbilo se nám to natolik, že jsme se druhý den vydali na stezku znovu. Tentokrát oba na in-linech. Vzhledem k tomu, že syn hraje druhým rokem hokej, nepředpokládala jsem, že nás na stezce čekají s bruslením nějaké potíže. Vybaven helmou a in-line chráničemi se s elánem sobě vlastním rozjel jako na ledě, avšak… beton není led a „nože“ nejsou kolečka. Bum, prásk a byl na zemi. A znovu. „Au“!

Na řadu přišlo vysvětlování, jak s kolečky naložit, po chvíli šlo vše hladce a my pelášili k hospůdce stojící podél trati. Dali jsme si limču (pamatujete na točenou červenou z dětství?) a čokoládu (občas je nutné doplnit energii:-). Vzhledem k tomu, že pádů bylo zpočátku přeci jen dost, po návratu do auta jsem z malé modré krabičky (tu, kterou jste mohli vyhrát v naší soutěži) vytáhla Arniku a synovi jsem do večera podala 3x po 5 granulích, aby byl druhý den zcela fit.

Na to, jaké léky by neměly chybět v batůžku či v ledvince, kterou máme u sebe při sportovních aktivitách, jsem se poté zeptala paní doktorky Evy Kettmannové, zkušené maminky 3 dětí:

"Na každý výlet nebo sport s dětma doporučuji mít s sebou tyao 3 „Áčka":

Aconitum 15 C - náhlý úlek, šok z nečekané události (pád na kolečkových bruslích nebo na kole, když dítě kousne pes, při autonehodě…)
Dávkování: 1 dávka co nejdříve, zopakovat ve stejný den večer

Arnika 9 C – na jakékoliv zranění
Dávkování: 3x denně, u většího zranění nebo silnějšího krvácení podávejte první 2 hodiny á 15 minut

Apis mellifica 15 C - na kožní alergické reakce po bodnutí včelou, osou a jiným hmyzem, kopřivka, obecně na otoky, které svědí a zlepšují se studeným
Dávkování: 5x denně, a první 2 hodiny á 15 minut"

 

 

 

Reklama: Camilia

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Eva Kettmannová

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Eva Kettmannová

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Eva Kettmannová alergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:36

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze