Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Můžeme s homeopatií zhubnout?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Kateřina Formánková, Ing. Ludmila Pszczolková

Máte nadváhu a nevíte, jak si s ní poradit? Pokud máte navíc náročnou práci, trpíte únavou a nezbývá vám energie ani čas na cvičení, pak se můžete cítit „v pasti“. Naši čtenáři se nás často ptají, zda existují nějaká homeopatika na hubnutí. Zázračné malé pilulky, po nichž by člověk přestal mít chuť k jídlu a začal hubnout… 

Ilustrační foto

Zřejmě vás hned v úvodu článku zklamu, ale homeopatika na hubnutí neexistují. Jste zklamáni? Nebuďte a čtěte dál…

Homeopatické léky dokáží upravit metabolismus tak, aby fungoval správně. Jen správně fungující trávení dokáže z potravy získat vše, co potřebuje a nemusí žádat více“, říká MUDr. Kateřina Formánková, lékařka, která se homeopatií zabývá již dlouhých 20 let, a dodává: „Každopádně je nezbytné dodržovat určitý stravovací režim v kontextu s množstvím fyzické zátěže (nejen sportovní, ale i pracovní, zvláště jedná-li se o namáhavou práci). Homeopatické léky se však vybírají na základě komplexního vyšetření jedince. Proto doporučuji osobní návštěvu lékaře, odborníka v homeopatii.

Naše nutriční poradkyně, paní Ludmila Pszczolková, se pak na věc dívá očima odborníka na výživu: „Prvně se zamyslete nad svým jídelníčkem. Nezáleží jen na množství, ale hlavně na složení jednotlivých denních porcí a také rozložení stravy během dne. Pokud máte "chutě" večer, což je celkem obvyklé, bude příčina v nerovnoměrné hladině krevního cukru během dne. Kolísání hladiny cukru, které je způsobenou nepravidelným režimem jídla a nesprávným složením, je také důvodem „vlčího hladu“. Pokud je tělo vyhladovělé, instinktivně hledá rychlý zdroj energie, což jsou sladké nebo tučné věci. Hladinu cukru je třeba udržovat a nastavit již od rána. Nejlepší rada je v tomto případě ranní porce složených cukrů obilninové celozrnné kaše a snaha udržovat hladinu cukru co nejstálejší celý den. To lze jen pravidelným příjmem sacharidů (ovoce, zelenina, cereálie, brambory, těstoviny – ne sladkosti) nejlépe v kombinaci s bílkovinou, protože sacharidy se v tomto případě uvolňují pomaleji. Odpoledne a večer dejte přednost zelenině a menšímu množství příloh nebo pečiva (ideální je celozrnné – ne vícezrné). Pokud budete v průběhu dne jíst pravidelně (každé 2,5 – 3 hodiny), nebudete mít večer hlad a nebudete se na noc přejídat. Nejdůležitější je si promyslet, co budete v průběhu celého dne jíst. Ideálně si napište jídelníček a podle něj se řiďte. Nezapomínejte ani na pitný režim během celého dne (ideální je voda) a pravidelný pohyb.“

Na závěr má paní Pszczolková jedno (v naší redakci osvědčené a 100% odzkoušené) doporučení: „Ráno po probuzení vypijte nalačno opravdu horkou vodu – tak horkou, jak nejvíce snesete. Nezní to příliš lákavě, ale je to opravdu dobré (mnoho klientů mi dalo za pravdu). Pokračujte sklenicí s citrónovou nebo grepovou šťávou. Jednak se očistí sliznice a citrónová šťáva působí proti okyselení, které také vede k ukládání tuků.“

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Kateřina Formánková
Ing. Ludmila Pszczolková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Kateřina Formánková, Ing. Ludmila Pszczolková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Kateřina Formánková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Ing. Ludmila Pszczolková nutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:04

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze