Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
První pomoc při drobných úrazech
Autor: Lucie Nestrašilová
Taky se vám stává, že jste se svou ratolestí na dětském hřišti a trnete hrůzou, kdy se vašemu nebo některému z ostatních dětí něco stane?

Zdroj: Shutterstock
Pominu-li sezení na písku a stavění hradů z báboviček a občasné požívání písku, mám na mysli vzduchem létající houpající se děti, v jejichž blízkosti hrozí úraz jak při zhoupnutí vpřed i vzad, nebo děti lezoucí po lanových schůdkách a toužící po sklouznutí se na rozpálené nerezové klouzačce. První dva roky života mého dítěte jsem měla z těchto moderně vytvořených klouzaček hrůzu a vždy jsem přemýšlela, jak se takovému dětskému hřišti vyhnu, aby se můj syn nedožadoval pobytu na něm. Nevím, kdo tyto klouzačky navrhuje, ale nad jejich nepraktičností vždy znovu žasnu a s nostalgií si vzpomenu na naše staré klasickým žebříkem obdařené klouzačky, na něž dítě v pohodě vylezlo a s radostí se sklouzlo.
Pak zde máme i asfaltové okruhy, na kterých jezdí děti na všem, co má nějaká kola – na kolech, odstrkávadlech, na koloběžkách i na in-linech, a to mezi dalšími během zapálenými dětmi. Lze nazvat až zázrakem, že většina pobytů na dětském hřišti dopadne dobře. I přesto se občas stane, že se vrátíte s dětmi domů s drobnými rankami, odřeninami či s menšími úrazy.
Jak si s drobnými úrazy můžeme poradit?
- Nejprve ránu vyčistěte – omyjte ji proudem vody a mýdlem (se silně znečištěnou ránou jděte k lékaři!).
- Ránu vydezinfikujte dezinfekčním roztokem.
- Velkým pomocníkem pro zhojení rány a úlevy od bolesti je homeopatický lék Arnica 9 nebo 15 C. Užívejte 3x 5 granulí po 10 minutách, následně přibližně 3x každou půlhodinu, v případě potřeby v léčbě pokračujte v průběhu celého dne. Další den pokračujte v dávkování 2-3x denně až do zhojení.
- Ke zklidnění otoků a krevních podlitin způsobených naražením napomůže i Arnigel. Kromě jiného působí i na svalovou únavu po sportovním výkonu či jiném fyzickém přetížení.
K Arnice můžete přidat některý z níže uvedených léků. Pro všechny léky platí stejné dávkování: na začátku 3x každou půlhodinu, pak stačí 3x denně, 1 dávka = 5 granulí.
- Hypericum perforatum 15 C - pokud je postižené místo velmi bolestivé, hlavně postižení rtů, konečků prstů, kolem přirození. Tento lék se také velmi osvědčil u poranění kostrče.
- Ledum palustre 9 C – společně s Arnikou doporučujeme na rychlejší vstřebání monoklů kolem očí. Tento lék je vhodný u drobných i závažnějších bodných ran.
- Staphysagria 9 C – hojí všechny řezné rány, a to jak úrazy, tak operační rány.
- Nezapomínejte na to, že samotnému hojení napomáhá vzduch, slunce a mořská voda.
Pokud se rána nehojí, nebo začne hnisat, neprodleně vyhledejte lékaře!
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.
Svet Homeopatie na sociálních sítích