Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolí vás po porodu záda?

Autor: Redakce

Porod je velkou zátěží pro tělo každé ženy. Záhy po něm miminko postupně přibývá na váze, maminka s ním stále manipuluje, kojí ho, přebaluje, nosí. Několik týdnů po porodu se tedy nezřídka objevuje bolest zad nejčastěji v oblasti bederní páteře...

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Jenže, co dělat, když na pravidelné cvičení nezbývá čas a klasické léky nelze při kojení užívat? Jednu z možností nabízí homeopatie.

Zde jsou naše tipy:

  • Dobrým lékem při bolesti zad může být homeopatický lék Nux Vomica 15 C. Užívá se 4x denně 5 granulí. Charakteristka tohoto léku je zlepšení bolesti teplem a v klidu. Velmi často se bolest objeví krátce po rozčílení. Pacient není schopen si v noci z lehu sednout - musí se nejdříve obrátit na bok a až poté vstane. Lék je vhodný i pro lidi citlivé na průvan.
  • Další volbou je homeopatikum Colocyntis 9 C - je taktéž lékem pro podobné potíže a bolesti v zádech po rozčilení a po porodu. Dávkuje se 2-4x denně 5 granulí.
  • Kalium carbonicum 15 C je lék vhodný pro pacienty, kteří si "podpírají záda rukama". Pro bolesti v zádech si sedají rovně na židli, jejich bolest se horší chladem. Lidé, pro něž je tento lék charakteristický mají často sklon k otokům a respiračním chorobám. Pokud jste se v charakteristice léku Kalium carbonicum našli, pak užívejte 2-4x denně 5 granulí." 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.9.2020 15:38

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze