Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolí vás po porodu záda?

Autor: Redakce

Porod je velkou zátěží pro tělo každé ženy. Záhy po něm miminko postupně přibývá na váze, maminka s ním stále manipuluje, kojí ho, přebaluje, nosí. Několik týdnů po porodu se tedy nezřídka objevuje bolest zad nejčastěji v oblasti bederní páteře...

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Jenže, co dělat, když na pravidelné cvičení nezbývá čas a klasické léky nelze při kojení užívat? Jednu z možností nabízí homeopatie.

Zde jsou naše tipy:

  • Dobrým lékem při bolesti zad může být homeopatický lék Nux Vomica 15 C. Užívá se 4x denně 5 granulí. Charakteristka tohoto léku je zlepšení bolesti teplem a v klidu. Velmi často se bolest objeví krátce po rozčílení. Pacient není schopen si v noci z lehu sednout - musí se nejdříve obrátit na bok a až poté vstane. Lék je vhodný i pro lidi citlivé na průvan.
  • Další volbou je homeopatikum Colocyntis 9 C - je taktéž lékem pro podobné potíže a bolesti v zádech po rozčilení a po porodu. Dávkuje se 2-4x denně 5 granulí.
  • Kalium carbonicum 15 C je lék vhodný pro pacienty, kteří si "podpírají záda rukama". Pro bolesti v zádech si sedají rovně na židli, jejich bolest se horší chladem. Lidé, pro něž je tento lék charakteristický mají často sklon k otokům a respiračním chorobám. Pokud jste se v charakteristice léku Kalium carbonicum našli, pak užívejte 2-4x denně 5 granulí." 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.7.2019 22:24

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze