Rychlé rady
Víte, že ...
Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Jaro – zázrak zrození
Autor: Mgr. Juraj Dovala
Velikonoční svátky jsou časem, kdy bychom se měli zastavit, odpočívat, navštívit své blízké, ale hlavně se zamyslet. To učinil i náš spolupracovník, teolog, spisovatel, fytoterapeut a kněz Juraj Dovala.
Náš život má svůj rytmus, stejně jako koloběh v přírodě. V zimním období dochází v přírodě ke zpomalení aktivity a všech procesů, protože životní síly se stahují dovnitř. Zvířata zalezou do nor a jen vegetují, některá spí. Květiny a stromy opadají a „usychají“, takže se svým projevem podobají minerálům. Každý článek v přírodě sestoupí o stupínek níž, člověka nevyjímaje. Zvířata se stávají jakoby rostlinami, rostliny minerály a člověk zvířetem. Vždyť se podívejte, co děláme v zimím období kromě spánku, jídla a pití. Příroda zažívá takzvanou malou smrt a čeká na den jarní rovnodennosti. Je to okamžik, kdy den trvá stejně dlouho jako noc, a právě tehdy začíná astronomické jaro. Letos připadá na 20. března, jeho datum se totiž mírně mění.
Jaro je spjaté s mnohými rituály a tradicemi. Vynášejí se Moreny, očišťují se duše i těla, slaví se křesťanské svátky vzkříšení – Velikonoce. Proč křesťané, věřící i nevěřící svorně vnímají jaro jako zázrak zrození? Každý samozřejmě svým způsobem, ale jedno mají společné: oslavují světlo, život a znovuzrození jako vítězství nad temnotou a smrtí. Je to proto, že tradice, které naši předkové konali a udržovali, nebyly jen z rozmaru a pro nesmyslné zabíjení času. Ve skutečnosti zrcadlily procesy v přírodě a v našich duších. Staří Slované například vynášeli na „smrtnou neděli“ Morenu, bohyni zimy a smrti. Pozorováním přírody totiž uměli přesně určit den jarní rovnodennosti. A k tomu duševním zrakem pozorovali, jak se éterické síly Země probouzejí ze smrti k novému životu. Keltové slavili beltain, svátek jara, tím, že zapalovali ohně, očišťovali se, jedli mladé výhonky stomů a zamilované dvojice se intimně scházely v lesích, aby započaly nový život ve svém potomstvu.
Křesťanství má spojenou oslavu života a světla se vzkříšením Krista, jenž nejdříve umírá na kříži, aby následně definitivně porazil smrt a byl vzkříšen k věčnému životu.
Řeknu vám příběh...
Bylo to zrovna začátkem jara, kdy začínaly kvést a vonět stromy. Ve škole se děti spíše nudily, slunce je táhlo ven. Učitelka je znenadání na hodině matematiky překvapila otázkou: „Co si myslíte? Proč tahle planeta, planeta Země, potřebuje lidi?“
Někdo zvedl ruku: „Protože obdělávají půdu.“
„A myslíte, že kdyby půda nebyla obdělávána, téhle planetě by to nějak uškodilo?“ opáčila učitelka. Žáci mlčeli.
Přihlásil se někdo jiný: „Prostě proto, že jsme páni tvorstva. Bez nás by byl svět jedna divoká džungle.“
„No a co? Vadilo by to snad zvěři? Rostlinám? Komu by to vadilo? Tak ještě jednou... Proč Země potřebuje lidi?“
Zvedlo se děvčátko vzadu a tichým hláskem zašeptalo: „Bez růží není vůně, bez lidí není snů.“
Učitelka holčičce nadšeně zatleskala: „Správně, bez lidí by nebylo snů. Neměl by kdo snít svůj příběh. Nebyly by touhy, ideály a vize, které pohánějí duchovní evoluci Země stále dál a výš.“
Je jaro, příroda se probudila, matka Země na naší polokouli začíná kvést jako nevěsta před oltářem. Vyjděte ven a poslouchejte ptáčky, o čem zpívají. V lesích voní medvědí česnek, začínají létat včely a klíčí léčivé byliny, které uzdraví různé nemoci. Už dnes můžete najít plicník, fialky, popenec, mladé výhonky řebříčku i kopřivy. Celá příroda zpívá a tančí, probouzí se k novému životu. Teď je čas na bdělé a vědomé snění příběhu, který právě začíná. Jmenuje se zázrak zrození.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích