Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte příliš hubené dítě?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Máte pocit, že je vaše dítě příliš hubené? Nedaří se vám do něj dostat pořádné jídlo a vy nevíte, co s tím? Věřte, netrápíte se sami. Potvrzují to i časté dotazy našich čtenářů v rámci nutriční poradny. Jaké jsou rady naší nutriční poradkyně?

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Dotaz:

Mám sedmiletou dceru. Od malička je menší, drobnější a než přibere kilo, trvá to hodně dlouhou dobu. Nyní váží pouhých 18,5 kg. V poslední době mě trápí její nechutenství. Nemůžu do ní dostat normální jídlo (kokinka ano). K snídani sní jen čtvrt rohlíku, do kterého ji musím nutit. K obědu - nevím, neb chodí do školní jídelny, kde na ně nikdo moc nedohlíží. Svačinku většinou donese zpátky domů a k večeři už jen něco málo pod mým donucením. Jakoby se jí něco příčilo v krku. I jídla, která dříve normálně jedla, nyní nejí. Může už mít tak malé dítě nemoc na způsob anorexie? Co s ní mám dělat?

Odpověď nutriční poradkyně, paní Ludmily Pszczolkové, která je odborníkem přes zdravou výživu...

Nemyslím si, že jde u Vaši dcery o anorexii, i když se i v tomto věku může vyskytnout. Vzhledem k tomu, že špatně jedla již od narození, to však nepředpokládám. Mám spíše dojem, že zhoršení chuti k jídlu souvisí se školou. Je to jen můj odhad, ale je dost možné, že dcera nemá trávení "synchronizované". Na tom, jak je jídlo zpracováno, se podílí několik orgánů, mezi kterými to musí "dobře klapat" - žlučník, játra, slinivka. Pokud je některý z orgánů přetížený, je trávení oslabené. Podle čínské medicíny se každá naše emoce odráží na určitém orgánu. Na žlučníku se odráží například nervozita, stres. Některé děti mohou první třídu "prožívat" hůře než jiné a jejich žlučník nefunguje tak, jak má. Říká se tomu dyskinéze žlučníku a protože jsme v dnešní době všichni vystresovaní a nervózní, je to celkem častý jev. Dcera může mít i vrozenou anomálii žlučovodů, kdy žluč neodtéká do dvanácterníku tak, jak tělo potřebuje - to se ale věkem a růstem upraví.

Ze své pozice nutričního terapeuta Vám mohu doporučit následující:

  • Žádné sladkosti. Ani jako odměnu za jídlo - naučí se brát jídlo jako zlo, které je třeba překonat. Dejte dceři sladkost (jen Kinder vejce nebo Kinder tyčinky), když bude v pohodě, uvolněná a s dobrou náladou. Nejlépe, když to nečeká a nevyžaduje. Pokud je na sladkosti zvyklá, bude to náročnější, ale jinou cestu nemáte.
  • Nabízejte jí jídlo velmi často. Když je ve škole, tak to nejde, ale pokud jste doma, tak klidně i co 2 hodiny. Nenechávejte ji jíst samotnou. Avšak nestůjte u ní a nepočítejte, kolikrát si kousla do rohlíku. Sedněte si s ní ke stolu a něco hezkého ji vyprávějte. Ať si jídlo spojí s klidem a příjemnou atmosférou.
  • Vždy jezte u stolu a v klidu. Pokud je vás v rodině více, tak se to naučte všichni - nejezte u linky, u televize. Hlavně oběd o víkendu by měl být klidný. Neřešte u stolu nic nepříjemného.
  • To, co dceři k jídlu nabídnete, musí být opravdu zdravé. Jí málo, takže to musí být jídlo kvalitní, domácí. Na našem webovém portálu je již několik článků a zdravé stravě, určitě tam najdete všechno.
  • Vřele vám doporučuji, abyste s dcerou navštívila lékaře-homeopata. Homepatické léky mohou velmi dobře regulovat trávení i psychiku, která s trávením úzce souvisí a pro trávení je stejně důležitá, možná důležitější, než jídlo samotné.

Vaše Ludmila Pszczolková

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 03:17

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze