Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie pomůže při baby kolice

Autor: MUDr. Věra Budková

Trápením mnoha rodičů malých miminek jsou potíže s baby kolikou. Metod k jejímu řešení je spousta, ale ne všechny jsou úspěšné. Rodiče zkouší všechno možné, o čem se dozví od svého lékaře, ze svého okolí, z knih či na internetu. Víte, že vašemu miminku může pomoci i homeopatie?

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Dotaz:

Ráda bych Vás poprosila o doporučení homeopatického léku pro tříměsíční miminko, trpící prdíky a kolikou. Dost pláče hlavně odpoledne a večer. Pláč je doprovázen propínáním tělíčka do luku a tlačením. V postýlce stále křečovitě propíná nožičky a při přebalování se propíná do luku.

Odpověď paní doktorky Věry Budkové, dětské lékařky a odbornice v homeopatii, která léčí miminka každý den ve své ordinaci:

Velice častým lékem, který mívá koliky bříška takového charakteru, jak píšete je Dioscorea 5 C (lék je na lékařský předpis). Každé ráno nařeďte po 10ti granulích od tohoto léku do 10 lžiček vody nebo odstříkaného mateřského mléka a podávejte zhruba po hodině - vždy před a po pití jednu lžičku. Je to lék pro děti, které se zlepší při kolikách ve vzpřímené poloze a propínají se do luku. Postupně se zlepšením prodloužujte intervaly mezi podáním léku až do úplného vysazení.

Další doporučení si můžete přečíst v sekci pro Maminky a děti nebo ve Vyhledávání podle onemocnění.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 20:34

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze