Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie pomůže při baby kolice

Autor: MUDr. Věra Budková

Trápením mnoha rodičů malých miminek jsou potíže s baby kolikou. Metod k jejímu řešení je spousta, ale ne všechny jsou úspěšné. Rodiče zkouší všechno možné, o čem se dozví od svého lékaře, ze svého okolí, z knih či na internetu. Víte, že vašemu miminku může pomoci i homeopatie?

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Dotaz:

Ráda bych Vás poprosila o doporučení homeopatického léku pro tříměsíční miminko, trpící prdíky a kolikou. Dost pláče hlavně odpoledne a večer. Pláč je doprovázen propínáním tělíčka do luku a tlačením. V postýlce stále křečovitě propíná nožičky a při přebalování se propíná do luku.

Odpověď paní doktorky Věry Budkové, dětské lékařky a odbornice v homeopatii, která léčí miminka každý den ve své ordinaci:

Velice častým lékem, který mívá koliky bříška takového charakteru, jak píšete je Dioscorea 5 C (lék je na lékařský předpis). Každé ráno nařeďte po 10ti granulích od tohoto léku do 10 lžiček vody nebo odstříkaného mateřského mléka a podávejte zhruba po hodině - vždy před a po pití jednu lžičku. Je to lék pro děti, které se zlepší při kolikách ve vzpřímené poloze a propínají se do luku. Postupně se zlepšením prodloužujte intervaly mezi podáním léku až do úplného vysazení.

Další doporučení si můžete přečíst v sekci pro Maminky a děti nebo ve Vyhledávání podle onemocnění.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 01:57

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze