Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak vytrhnout „velrybě“ stoličku?

Autor: Lucie Nestrašilová

Ne, že bych si někdy o sobě myslela, že mám stoličky jako velryba, ale po mém dnešním zážitku mě žádné jiné adekvátní srovnání nenapadlo. Když jsem včera svačila, kousla jsem do svého oblíbeného sendviče a náhle slyším: „KŘUP“! „Ou! Vypadl mi kousek plomby“, napadlo mě. Do večera mě zub začal i bolet a současně jsem stále měla pocit, jako by se hýbal.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Při nahmatání jsem však žádné příznaky nepozorovala, ale raději jsem se rozhodla jednat a hned ráno jsem vyrazila jako „bolestivý“ pacient ke svému zubnímu lékaři. Sestřička zpočátku nadšena nebyla, ale nakonec mi umožnila, abych si na lékařské ošetření první pomoci počkala.

V ordinaci jsem našla novou paní doktorku. Naše seznámení bylo milé, avšak poté, co paní doktorka zjistila, jaký mám nález, byla by asi raději, kdybychom se nikdy nepotkaly. Můj zub byl rozlomen a soudíce dle vyděšených očí mladé zubařky, nebylo ono rozlomení úplně standardní. Následoval rentgen, zkoumání snímků, objev neprojeveného zánětu pod vedlejším zubem a diagnóza: „Část zubu musí ven!“.

Po anestezii, jejíž aplikace většinou bolí více než zákrok samotný, mi paní doktorka celkem hravě vytrhla viklající se část zubu. Po dalším ohledání mé dutiny ústní podpořené rentgenovými snímky, paní doktorka usoudila, že ven bude muset jít zub celý! Rezignovaně jsem souhlasila, „hlavně ať už je to za mnou“, říkala jsem si. Celá operace nakonec trvala dobré dvě hodiny. K boji s mým bolavým zubem byla po hodině páčení a vyzkoušení všech druhů kleští a páčidel, které byly v tu dobu v ordinaci k dispozici, přizvána ještě jedna paní doktorka a té se po necelé hodině podařilo nad mým zubem vyhrát. Hurá!

Možná se divíte, jaký důvod mám k oslavě toho, že jsem přišla o vlastní zub, ale po dvou hodinách trápení a 5 dávkách téměř nefunkční anestezie, jsem byla tímto ne příliš dobrým řešením, vysvobozena. Po zákroku jsem byla poučena, že mám jet okamžitě domů, odvézt děti babičce (ta naše se právě nachází 800 km od místa našeho bydliště), lehnout si, pustit si příjemnou hudbu a minimálně 2-3 dny pouze odpočívat. Toto poučení se mi zdálo jako slova z pohádky, naprosto vytržená z reality, ale proč ne, poslouchalo se to hezky. Domů jsem však nakonec přece jen jela.

Cestou jsem zavolala své paní lékařce-homeopatce a poprosila jí o pomoc, neb jsem byla varována, že lze s ohledem na prováděný výkon, očekávat silný zánět spojený s velkými bolestmi. Dostala jsem tedy strach a doufala, že mi paní doktorka poradí, jak mohu pomocí homeopatik bolestivému zánětu zabránit, případně ho zmírnit.

A jaká byla doporučení paní doktorky?

Do 2 dcl čisté vody nasypat 5 granulí od každého z následujících léků a z tohoto roztoku odpíjet po 10 minutách, se zmírněním potíží intervaly prodlužovat:

  • Arnica montana 15 C 
  • Hypericum perforatum 15 C
  • Apis mellifica 15 C
  • Na prevenci zánětlivých komplikací je vhodné přidat Pyrogenium 15 C v dávkování 5 granulí 3x denně, celkem 5 dnů.

Pokud vytržení zubu očekáváte, vezměte si 5 granulí Arniky již před zubním ošetřením.

Současně musíte zachovat klid na lůžku, bolavou stranu chladit a odpočívat, aby se dáseň příliš nepřekrvila a dobře se zahojila.

Vemte si doporučená homeopatika včas a podobný zážitek vás mine!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 13:31

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze