Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatická léčba rýmy našich domácích mazlíčků

Autor: Dobroslava Švaříčková

Chřipkové období je v plném proudu a virové infekce se bohužel nevyhýbají ani našim zvířecím miláčkům. Klasickým případem jsou virové rýmy u koček. Homeopatická léčba je v tomto případě bezkonkurenčně nejlepším řešením. 

Ilustrační foto

Jako prevenci všech virových onemocnění lze podávat Oscilococcinum 1-2x týdně, zvláště pokud je dohromady více jedinců (ať už doma, v parku, na cvičišti nebo výstavě), kteří se vzájemně mohou nakazit. Stačí jen rozpustit jednu tubičku v misce s vodou. Tento lék v případě onemocnění také výrazně zkrátí dobu léčby, podáváme ho 1-2x denně, co nejdříve po objevení prvních příznaků.

Rýmy jsou častější u koček, než u psů. Podle povahy sekretu podáváme tyto homeopatické léky:

  • Nux vomica 9 C je lékem počátku rýmy z vlhkého chladu a průvanu. Sekret je vodnatý, vyskytuje se kýchání, kočky mají ráno zaschlé zbytky sekretu kolem nosních dírek.
  • Allium cepa 9 C – sekret je vodnatý a dráždivý, doprovázený nedráždivým slzením očí. Okolí nosních dírek je rozbolavělé.
  • Opakem je Euphrasia officinalis 9 C. Jejími příznaky je dráždivé slzení s pálením očí, které vyvolává mžourání. Oproti tomu vodnatý výtok z nosu je nedráždivý. Zvíře vyhledává chladné prostředí, v teple se příznaky zhoršují.
  • Hepar sulfur 9 C je lékem rýmy a také zánětu dutin - žlutavý až žlutozelený hnisavý sekret zapáchá, může volně vytékat nebo ho zvíře vyfrkává. Zvíře je při manipulaci vzteklé.
  • Hydrastis canadensis 9 C na zadní rýmu nebo zánět dutin. Sekret je žlutozelený, táhne se.
  • Pulsatilla 9 C na nedráždivý sekret z nosu nebo očí, nažloutlý. Víčka jsou slepená, zlepšuje se na čerstvém vzduchu. Ztráta čichu vede k nechutenství.
  • Kalium sulfuricum 9 C tam, kde nezabere Pulsatilla.

Všechny léky podáváme zpočátku velmi často, klidně po dvou hodinách, s ustupováním příznaků intervaly prodlužujeme.

Pokud máme doma více zvířátek se stejnými příznaky, lze také rozpustit 10 kuliček vybraného léku ve 2 dl převařené, zchladlé vody, zakonzervovat lžičkou slivovice, nebo jiného bílého alkoholu, přechovávat v lednici a podávat po 2 ml injekční stříkačkou nebo na plastové lžičce.

Není-li podle příznaků možné jednoznačně stanovit pouze jeden lék, můžeme použít kombinaci dvou až tří odpovídajících homeopatik, ze kterých podle výše uvedeného návodu uděláme jeden roztok.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Dobroslava Švaříčková

Autor: Dobroslava Švaříčkovástudentka Fakulty veterinárního lékařství


 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.7.2020 21:53

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze