Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatická léčba rýmy našich domácích mazlíčků

Autor: Dobroslava Švaříčková

Chřipkové období je v plném proudu a virové infekce se bohužel nevyhýbají ani našim zvířecím miláčkům. Klasickým případem jsou virové rýmy u koček. Homeopatická léčba je v tomto případě bezkonkurenčně nejlepším řešením. 

Ilustrační foto

Jako prevenci všech virových onemocnění lze podávat Oscilococcinum 1-2x týdně, zvláště pokud je dohromady více jedinců (ať už doma, v parku, na cvičišti nebo výstavě), kteří se vzájemně mohou nakazit. Stačí jen rozpustit jednu tubičku v misce s vodou. Tento lék v případě onemocnění také výrazně zkrátí dobu léčby, podáváme ho 1-2x denně, co nejdříve po objevení prvních příznaků.

Rýmy jsou častější u koček, než u psů. Podle povahy sekretu podáváme tyto homeopatické léky:

  • Nux vomica 9 C je lékem počátku rýmy z vlhkého chladu a průvanu. Sekret je vodnatý, vyskytuje se kýchání, kočky mají ráno zaschlé zbytky sekretu kolem nosních dírek.
  • Allium cepa 9 C – sekret je vodnatý a dráždivý, doprovázený nedráždivým slzením očí. Okolí nosních dírek je rozbolavělé.
  • Opakem je Euphrasia officinalis 9 C. Jejími příznaky je dráždivé slzení s pálením očí, které vyvolává mžourání. Oproti tomu vodnatý výtok z nosu je nedráždivý. Zvíře vyhledává chladné prostředí, v teple se příznaky zhoršují.
  • Hepar sulfur 9 C je lékem rýmy a také zánětu dutin - žlutavý až žlutozelený hnisavý sekret zapáchá, může volně vytékat nebo ho zvíře vyfrkává. Zvíře je při manipulaci vzteklé.
  • Hydrastis canadensis 9 C na zadní rýmu nebo zánět dutin. Sekret je žlutozelený, táhne se.
  • Pulsatilla 9 C na nedráždivý sekret z nosu nebo očí, nažloutlý. Víčka jsou slepená, zlepšuje se na čerstvém vzduchu. Ztráta čichu vede k nechutenství.
  • Kalium sulfuricum 9 C tam, kde nezabere Pulsatilla.

Všechny léky podáváme zpočátku velmi často, klidně po dvou hodinách, s ustupováním příznaků intervaly prodlužujeme.

Pokud máme doma více zvířátek se stejnými příznaky, lze také rozpustit 10 kuliček vybraného léku ve 2 dl převařené, zchladlé vody, zakonzervovat lžičkou slivovice, nebo jiného bílého alkoholu, přechovávat v lednici a podávat po 2 ml injekční stříkačkou nebo na plastové lžičce.

Není-li podle příznaků možné jednoznačně stanovit pouze jeden lék, můžeme použít kombinaci dvou až tří odpovídajících homeopatik, ze kterých podle výše uvedeného návodu uděláme jeden roztok.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Dobroslava Švaříčková

Autor: Dobroslava Švaříčkovástudentka Fakulty veterinárního lékařství


 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.10.2019 18:14

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze