Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatická léčba rýmy našich domácích mazlíčků

Autor: Dobroslava Švaříčková

Chřipkové období je v plném proudu a virové infekce se bohužel nevyhýbají ani našim zvířecím miláčkům. Klasickým případem jsou virové rýmy u koček. Homeopatická léčba je v tomto případě bezkonkurenčně nejlepším řešením. 

Ilustrační foto

Jako prevenci všech virových onemocnění lze podávat Oscilococcinum 1-2x týdně, zvláště pokud je dohromady více jedinců (ať už doma, v parku, na cvičišti nebo výstavě), kteří se vzájemně mohou nakazit. Stačí jen rozpustit jednu tubičku v misce s vodou. Tento lék v případě onemocnění také výrazně zkrátí dobu léčby, podáváme ho 1-2x denně, co nejdříve po objevení prvních příznaků.

Rýmy jsou častější u koček, než u psů. Podle povahy sekretu podáváme tyto homeopatické léky:

  • Nux vomica 9 C je lékem počátku rýmy z vlhkého chladu a průvanu. Sekret je vodnatý, vyskytuje se kýchání, kočky mají ráno zaschlé zbytky sekretu kolem nosních dírek.
  • Allium cepa 9 C – sekret je vodnatý a dráždivý, doprovázený nedráždivým slzením očí. Okolí nosních dírek je rozbolavělé.
  • Opakem je Euphrasia officinalis 9 C. Jejími příznaky je dráždivé slzení s pálením očí, které vyvolává mžourání. Oproti tomu vodnatý výtok z nosu je nedráždivý. Zvíře vyhledává chladné prostředí, v teple se příznaky zhoršují.
  • Hepar sulfur 9 C je lékem rýmy a také zánětu dutin - žlutavý až žlutozelený hnisavý sekret zapáchá, může volně vytékat nebo ho zvíře vyfrkává. Zvíře je při manipulaci vzteklé.
  • Hydrastis canadensis 9 C na zadní rýmu nebo zánět dutin. Sekret je žlutozelený, táhne se.
  • Pulsatilla 9 C na nedráždivý sekret z nosu nebo očí, nažloutlý. Víčka jsou slepená, zlepšuje se na čerstvém vzduchu. Ztráta čichu vede k nechutenství.
  • Kalium sulfuricum 9 C tam, kde nezabere Pulsatilla.

Všechny léky podáváme zpočátku velmi často, klidně po dvou hodinách, s ustupováním příznaků intervaly prodlužujeme.

Pokud máme doma více zvířátek se stejnými příznaky, lze také rozpustit 10 kuliček vybraného léku ve 2 dl převařené, zchladlé vody, zakonzervovat lžičkou slivovice, nebo jiného bílého alkoholu, přechovávat v lednici a podávat po 2 ml injekční stříkačkou nebo na plastové lžičce.

Není-li podle příznaků možné jednoznačně stanovit pouze jeden lék, můžeme použít kombinaci dvou až tří odpovídajících homeopatik, ze kterých podle výše uvedeného návodu uděláme jeden roztok.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Dobroslava Švaříčková

Autor: Dobroslava Švaříčkovástudentka Fakulty veterinárního lékařství


 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:20

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze