Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Osmiměsíční miminko… Má lézt, chodit či se plazit?

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Jaký pohyb má zvládnout osmiměsíční miminko? Vývoj každého dítěte je zcela individuální, nicméně lze ho sledovat v určitých pohybových meznících, které k jeho věku patří… Co jsme se k tomuto tématu dozvěděli v naší Rehabilitační poradně
 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Dotaz:
Při osmiměsíční prohlídce se mě paní doktorka zeptala zda moje dcera leze či nikoli. Odpověděla jsem jí, že se pouze odráží vleže dozadu a kleká si na „čtyři“. Paní doktorka mi řekla, že pokud dcera nezačne do měsíce lézt, budu muset s dcerou navštěvovat rehabilitaci. Není to zbytečné? A mohu ji již posazovat? Každé dítě se přece vyvíjí jinak…

Odpověď fyzioterapeutky, Mgr. Radany Poděbradské, Ph.D.:

Vývoj dítěte má sice v pohybových meznících určité rozpětí, nicméně jsou věci, které k určitému věku patří. K osmi měsícům patří koordinované lezení po čtyřech. Plazení naopak do vývoje dítěte vůbec nepatří a je to náhradní model pohybu vpřed. To, co popisujete Vy, je homologní houpání na kolínkách, odpovídá zhruba sedmi měsícům a je moc dobře, že dcera tento model ukazuje. Svědčí to do jisté míry o úrovni aktivace jejích břišních svalů, ne každé miminko to udělá.

Na druhou stranu to, že dítě udělá nějaký model je jedna věc, druhá je kvalita toho, co předvádí. Tedy - dítě může například v 8 měsících lézt po čtyřech, ale může na tom být paradoxně hůře než miminko, které ještě neleze, ale jen se houpá na kolínkách. Je velmi dobře, když takové dítě vidí odborník - fyzioterapeut, který se zabývá cvičením Vojtovou reflexní lokomocí. Umí tak posoudit kvalitu předváděných pohybových modelů.

Zcela na místě je však zákaz posazování. Pokud se dítě neposadí samo v rámci přirozeného vývoje, není dobré jej posazovat, protože jeho páteř není ještě dostatečně napřímená a mohlo by si ji poškodit. Navíc, pokud dítě začnete posazovat, vezmete mu přirozenou motivaci, aby se posazovalo samo, protože ví, že než by se namáhalo, je tady jednodušší možnost, zavolat mámu:-) Volný sed je obecně přiřazován k 6ti měsícům věku. Málo se však ví, že patří až k osmému nebo devátému měsíci. Velmi často dítě nejdříve leze po čtyřech a až pak si sedne. Není tedy kam spěchat.

Při těchto problémech existuje i možnost podpořit psychomotorický vývoj dítěte homeopaticky. Můžete podávat homeopatikum BARYTA CARBONICA 9 C v dávce 5 granulí 2x denně.

Přeji mnoho malých postupných krůčků a hodně trpělivosti.

Vaše Radana Poděbradská.

 

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.6.2018 14:11

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze