Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Atopický ekzém očima nutričního poradce

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Naše nutriční poradkyně, Ludmila Pszczolková, se velmi často setkává s dotazy, jaká strava je vhodná při potížích s atopickým ekzémem. Její rady předáváme i vám, čtenářům, kteří si s atopickým ekzémem neví rady…

Ilustrační foto

Základní je dodržovat zásady zdravé výživy. Týká se to zejména chleba a bílé mouky. Neméně je dobré se věnovat i odkyselení organismu. Doporučuji vám článek paní doktorky Hany Váňové „Pryč s kyselostí“ a přináším seznam výrobků, které jsou dle mých zkušeností na našem trhu nejkvalitnější. Následující informace ale nelze považovat za všeobecně platné. Je to individuální, dle typu alergie.

 • Nápoje – černé čaje – např. Old England, zelené čaje, minerální nesycené vody, nejlepší je Rájec nebo kojenecká voda. Čaje pro děti jsou vhodné od Leros, ovocný i dětský z lékárny, neobsahují barviva ani příchutě a aroma.
 • Mléko – zakysané nedochucované mléčné výrobky (lepší je přidat domácí marmeládu) – raději s vyšším obsahem tuku – výrobky Jesenické, Choceňské, jogurty Hollandia, Jesenická smetana a polosmetana. Mléko je nejkvalitnější Olma Bio mléko nebo Madeta s červeným vrškem. U jogurtů je zapotřebí číst složení – v žádném případě by neměly obsahovat škroby, protože ty jsou s mléčnou bíkovinou velmi špatně stravitelné.
 • Sýry – tučné, tvrdé. V žádném případě tavené, protože obsahují tavící soli, které nepříznivě ovlivňují metabolismus vápníku a fosforu, vyplavují vápník z kostí a tím jsou nebezpečné pro vznik osteoporozy a zvýšené lomivosti kostí. Pro tělo jsou zátěží a způsobují překyselení.
 • Maso – jehněčí, králík, ryby, krůta, telecí, vepřové. V žádném případě uzeniny, zvláště pro předškolní děti! Občas kvalitní dušená šunka, nebo šunka od kosti, vepřová - ne drůbeží! Také anglická slanina, ta dražší, nelisovaná a doma vyškvařené vepřové sádlo. Vhodné nejsou žádné párky, ani klobásky, kromě domácích, bez obsahu glutamánů, nitrátů a sojového granulátu.
 • Máslo – ne rostlinné tuky a margaríny, lepší je klasické české máslo, ideálně bio máslo.
 • Sladkosti – Milka čokoláda - jen ta obyčejná, Kinder čokoláda (tyčinky s mlékem), pardubické perníky jen švestkové (ne Tesco, Penam, apod.). Piškoty - pouze Paffino v omezeném množství. Dobré jsou také sezamky nebo obyčejná karamela, ale to jen výjimečně. Domácí karamel je vhodnější, i na slazení čaje, není kyselinotvorný jako bílý cukr, ale zásaditý.
 • Ovoce a zelenina – lepší jsou naše produkty (potraviny nemusí „cestovat“) – nejméně alergizující jsou cukety, baklažány, zelené fazolky, salátová okurka, zelené saláty, avokádo, žlutý meloun s bílou dužninou, bílá ředkev, hroznové víno.
 • Přílohy – ty jsou vhodné do jisté míry všechny. Brambory jsou lepší červené, těstoviny celozrnné, rýže divoká, basmati, jasmínová (u vietnamských prodejců máte jistotu, že je z letošní sklizně – ta v „našich“ obchodech může být i tři roky stará). Velmi vhodná je pohanka, jáhly, kroupy, ovesné vločky. Lze koupit (v případě alergie na pšenici) i mouku jáhlovou, pohankovou.
 • Mezi silné alergeny patří kukuřice, ořechy, kuřecí maso (zakoupené v obchodě - ne domácí! - vždy obsahuje velké množství hormonů – estrogenů, což může vést při častém požívání ke zduření prsů, a to již i v dětském, batolecím věku). Dalšími alergeny jsou mák, mrkev a kořenová zelenina, luštěniny, jablka. Neméně pak i veškeré ochucené nápoje (Fruko, Jupík, Kubík, ochucené minerálky, Fanta, Sprite, Cola, Kofola, apod.)
   

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:54

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze