Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte problém s vystupováním před lidmi? Bojíte se zkoušek?

Autor: MUDr. Věra Budková

Často se nás ptáte, zda-li existuje nějaké homeopatikum, které by odstranilo projevy trémy a nervozity při vystupování před vícero lidmi, nebo pomohlo zmírnit strach ze zkoušky ve škole.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Paní doktorka Věra Budková, dětská lékařka-odbornice v homeopatii, doporučuje na uvedené potíže našim čtenářům nejčastěji tyto homeopatické léky:

  • Silicea 15 C – pro člověka, který nerad vystupujete před "diváky" a je nervózní, aby vše dopadlo dobře. Charakteristika tohoto léku se projevuje častými bolestmi hlavy i břicha u studenta, který si málo věří. Je velmi pečlivý, učí se poctivě danou látku, a i když ji umí, pochybuje o tom, že ji zvládá. Proto má strach být zkoušen, má strach ze špatné známky (přestože hodnocení je vždy výborné).

Dávkování: 5 granulí každé ráno první měsíc a dále již jen při potížích.

  • Gelsemium sempervirens 15 C - lék pro studenty, kteří mají při zkoušení "okno". Vědí, že se danou látku učili, ale nemohou si vzpomenout. Protože se zkoušení obávají, mívají někdy už při odchodu z domova průjem. Cestou do školy jim podklesávají kolena a začínají být pověrčiví a nevěří si, že dobře zamkli byt, vypnuli sporák apod.

Dávkování: 5 granulí večer před zkouškou, při odchodu z domova a následně ještě před vlastním zkoušením.

Tento lék je vhodný i pro školáky, pokud nezvládají určitý předmět a mají z něho strach (někdy je to strach z vyučujícího). V takovém případě se užívá 5 granulí před každou hodinou výuky daného předmětu.

  • Argentum nitricum 15 C - lék vhodný pro zbrklé studenty, kteří nestíhají, cítí nedostatek času, jsou roztěkaní, nesoustředí se. Před zkouškou nemohou dospat, bojí se, že přijdou pozdě. Při zkoušení přeskakují z tématu na téma, jsou neuspořádaní. Nedokončují úkoly. Mají chuť na sladké a strach z uzavřených prostor.

Dávkování: 5 granulí večer před zkouškou, ráno při odchodu z domova a případně ještě 5 granulí před zkoušením.

A potom ještě jeden úžasný, příznivý lék…

  • Ignatia amara 15 C - studentovi stále leží v hlavě učení. Chtěl by myslet na něco jiného, aby si od informací odpočinul, nicméně myšlenky týkající se učení jsou neodbytné. Tento lék pomůže odvést pozornost od nechtěných myšlenek.

Dávkování: 5 granulí při potřebě rozptýlení, při pocitu "knedlíku v krku", kdy se zkoušený chce vyjádřit, ale pro stažený krk nedokáže mluvit. Používá se rovněž vždy 5 granulí těsně před zkouškou.

Věřím, že si "svůj" lék vyberete a bude Vám brzy lépe a trému budete zvládat. Léky je možné opakovat ve stejném schématu vždy před zkoušením či samotným vystoupením.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.6.2020 11:38

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze