Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte problém s vystupováním před lidmi? Bojíte se zkoušek?

Autor: MUDr. Věra Budková

Často se nás ptáte, zda-li existuje nějaké homeopatikum, které by odstranilo projevy trémy a nervozity při vystupování před vícero lidmi, nebo pomohlo zmírnit strach ze zkoušky ve škole.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Paní doktorka Věra Budková, dětská lékařka-odbornice v homeopatii, doporučuje na uvedené potíže našim čtenářům nejčastěji tyto homeopatické léky:

  • Silicea 15 C – pro člověka, který nerad vystupujete před "diváky" a je nervózní, aby vše dopadlo dobře. Charakteristika tohoto léku se projevuje častými bolestmi hlavy i břicha u studenta, který si málo věří. Je velmi pečlivý, učí se poctivě danou látku, a i když ji umí, pochybuje o tom, že ji zvládá. Proto má strach být zkoušen, má strach ze špatné známky (přestože hodnocení je vždy výborné).

Dávkování: 5 granulí každé ráno první měsíc a dále již jen při potížích.

  • Gelsemium sempervirens 15 C - lék pro studenty, kteří mají při zkoušení "okno". Vědí, že se danou látku učili, ale nemohou si vzpomenout. Protože se zkoušení obávají, mívají někdy už při odchodu z domova průjem. Cestou do školy jim podklesávají kolena a začínají být pověrčiví a nevěří si, že dobře zamkli byt, vypnuli sporák apod.

Dávkování: 5 granulí večer před zkouškou, při odchodu z domova a následně ještě před vlastním zkoušením.

Tento lék je vhodný i pro školáky, pokud nezvládají určitý předmět a mají z něho strach (někdy je to strach z vyučujícího). V takovém případě se užívá 5 granulí před každou hodinou výuky daného předmětu.

  • Argentum nitricum 15 C - lék vhodný pro zbrklé studenty, kteří nestíhají, cítí nedostatek času, jsou roztěkaní, nesoustředí se. Před zkouškou nemohou dospat, bojí se, že přijdou pozdě. Při zkoušení přeskakují z tématu na téma, jsou neuspořádaní. Nedokončují úkoly. Mají chuť na sladké a strach z uzavřených prostor.

Dávkování: 5 granulí večer před zkouškou, ráno při odchodu z domova a případně ještě 5 granulí před zkoušením.

A potom ještě jeden úžasný, příznivý lék…

  • Ignatia amara 15 C - studentovi stále leží v hlavě učení. Chtěl by myslet na něco jiného, aby si od informací odpočinul, nicméně myšlenky týkající se učení jsou neodbytné. Tento lék pomůže odvést pozornost od nechtěných myšlenek.

Dávkování: 5 granulí při potřebě rozptýlení, při pocitu "knedlíku v krku", kdy se zkoušený chce vyjádřit, ale pro stažený krk nedokáže mluvit. Používá se rovněž vždy 5 granulí těsně před zkouškou.

Věřím, že si "svůj" lék vyberete a bude Vám brzy lépe a trému budete zvládat. Léky je možné opakovat ve stejném schématu vždy před zkoušením či samotným vystoupením.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:03

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze