Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Chcete začít cvičit a zhubnout? Pozor - všeho s mírou!

Autor: Jolana Hršelová

Nový rok se blíží a s ními i naše novoroční předsevzetí. Mezi ta nejčastější patří - CHCI ZHUBNOUT! 

Ilustrační foto

JENŽE - začneme chodit do posilovny, potom cvičíme doma a nejlépe každý den, když už, tak už, ať je to rychle vidět. Náš životní styl k tomu ale nějak nejde. Děláme sklapovačky, trápíme stehna, ruce, manžel si z nás dělá legraci, že za chvíli budeme silnější než on. Jasně, že je lepší párkrát za týden vyjet na kole, jenže jednak na to nemáme čas a jednak je zima.

Dřív nebo později se stane, že po tom našem každodenním domácím cvičení nás začne všechno bolet. Přepískly jsme to a máme namožené svaly, hloupou náladu a ručička na váze se zastaví. Nehubneme. Sílíme. Vysněná konfekční velikost 36-38 se nám zase na míle vzdaluje.

Odborníci vědí, v čem je problém. Pokud se rozhodneme změnit svou postavu, měly bychom cvičit 2krát až 3krát do týdne. Rozhodně ne víc. Je to stará otřepaná pravda, ale je to tak. Kromě trápení se cvičením bychom skutečně měly více chodit ven, upřednostnit přirozený pohyb a velmi zvolna měnit stravovací návyky.

Jedna věc totiž je, co chceme a druhá, čeho je schopno naše tělo. My a naše tělo se musíme domluvit a vyjít si vzájemně vstříc, pokud nechceme vypadat jako typické Australanky nebo Američanky, které kdysi jedly hodně hamburgerů a dnes mají kromě toho, tak nějak divně siláckou postavu, prostě rozhodně ne dívčí, ženskou tak, jak bychom chtěly my. Je to tím, že pokud to se cvičením přepískneme, může výrazně převýšit výdej energie nad příjmem. Je to podobný případ, jako když nasadíme drastickou dietu. Tělo přepne na úsporný režim a začne si bránit tukové zásoby, kterých se chceme zbavit.

Jako ve všem tedy platí: všeho s mírou. Po dni, kdy cvičíme, musíme dát sobě i tělu šanci na regeneraci a odpočinek. Pak to bude fungovat. Tělo i mysl bude spokojenější a naši blízcí z nás budou mít radost.

Pokud se vám po přílišné námaze stane, že máte namožené svaly nebo bolavé klouby, zkuste:

Arnica montana 9 C
Dávkování: každou hodinu 5 granulí, následující den 3x.

Pokud máte za sebou dlouhý pochod nebo vrcholný sportovní výkon a trápí vás „měkká“ kolena nebo bolesti kloubů:

Rhus toxicodendron 9 C
Dávkování: 3x po dvou hodinách 5 granulí, následující den 2x.

Pokud při chůzi dostáváte křeče do nohou, chodidel, lýtek nebo rukou, které se zlepší protažením:

Cuprum metallicum 9 C
Dávkování: 3x po sobě přibližně každých 10 minut 5 granulí.

A nezapomeňte, že fyzické obtíže mají v sobě i něco pozitivního: brání nám překročit meze naší odolnosti.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Jolana Hršelová

Autor: Jolana Hršelováredaktorka

 

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:47

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze