Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Unavené miminko...

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Co dělat s miminkem, které je hodně spavé? Někdo z vás se možná pousmál, neb co by mnozí rodiče za spavé miminko dali! Potíže však nastávají v případě, kdy miminko usíná u kojení a tudíž špatně jí... Jaké jsou rady zkušené lékařky, MUDr. Věry Budkové, která vede naši homeopatickou poradnu?

Ilustrační foto

Dotaz na toto téma jsme pro vás vybrali z naší poradny:

Prosím Vás o radu pro unavené novorozené miminko, které usíná při kojení. Sestra má doma desetidenního chlapečka, který po pár minutách usíná u prsu. Snaží se ho přikládat každé dvě hodiny, ale jelikož trpí na silnou novorozeneckou žloutenku, je opravdu hodně spavý. Sám se hlásí o jídlo většinou až v noci po nakojení, kdy ho sestra přikrmuje ještě injekční stříkačkou odstříkaným mlékem. Bojí se však, že se pořádně nerozkojí, proto bych jí chtěla homeopatiky pomoci (už užívá Ricinus), aby miminko hezky pilo a podpořila se tak přirozeně tvorba mléka. Existuje nějaký osvědčený homeopatický lék?

Odpověď MUDr. Věry Budkové, dětské lékařky, odbornice v homeopatii:

Je velmi hezké, že si vzájemně pomáháte, ten energetický tok se jistě dobře zúročí.

Tak tedy k malému chlapečkovi:

Lycopodium clavatum je velmi dobrá volba - jednoznačně je pro dítě, které se snadno unaví a nevydrží dlouho pít, přestože má hlad. Za další je to základní lék novorozenecké žloutenky, většinou se podává dítěti, které je po fototerapii. Je to lék jaterní a ledvinné detoxikace. Podávala bych ho v ředění 9 C - vždy ráno rozředit po 10 granulích léku do 1 dcl vody a podávat po lžičkách zhruba každou hodinu - před i po kojení - po celý den.

Druhým lékem, který k "unavenému" miminku patří je China 9 C - dítě s novorozeneckou žloutenkou, ztrácí /či neprospívá/ dobře na váze - a z tohoto důvodu může být slabé /příčina dokrmení může být skutečně přechodný nedostatek mateřského mléka u maminky/. Každé ráno nařeďte po 10 granulích od každého léku do 1 dcl vody dohromady - a podávejte po dobu potíží.

Věřím, že do týdne budete sledovat zlepšení a troufnu si říci možná i normalizaci stavu.

Pro maminku pro podporu tvorby mléka Ricinus communis 5 C podávejte i nadále.

Vaše Věra Budková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.8.2020 15:37

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze