Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Růstové bolesti

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Milé čtenářky „maminky malých ratolestí“. Protože se ve své ordinaci velmi často setkávám s růstovými bolestmi u dětí, rozhodla jsem seznámit vás se svým pohledem na tuto problematiku.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Obecně lze říci, že názory odborníků na růstové bolesti se velmi liší. Někteří hlásají, že skutečně existují, někteří, že jde o nesmysl... O tom lze jistě polemizovat, ale v noci nad postýlkou je nutné se rozhodnout co dělat, existuje-li nějaká pomoc.

Na prvním místě je vhodné vyloučit změny v pohybovém vývoji dítěte. Neoptimální pohybový vývoj může v konečném důsledku způsobit změny v nastavení pozice kloubů dolních končetin a dítě může nožičky přetěžovat i delší chůzí. Ten se většinou projeví vadným držením těla a pokud absolvujete běžné preventivní prohlídky, může a nemůže být tento stav podchycen. Z běžného života ukazuje na možné poruchy například to, že se dítěti již v době kojeneckého věku nelíbí poloha na bříšku. Je naprosto přirozené, že kolem šestého měsíce tráví dítě většinu času na bříšku, protože tato poloha mu nabízí nové možnosti, lepší rozhled…

Nezřídka může bolesti nožiček působit např. špatná obuv. Jak vybírat botičky si můžete přečíst např. v článku „O botách a plochonoží“. Pokud je počátek bolestí spojený s koupí nové obuvi, což je u dítěte celkem často, měli byste zvážit i tuto příčinu.

A pokud je vše v pořádku, ale vaše dítě v noci pláče a drží se za nožičky, zkuste homeopatické léky. Mám s nimi v tomto případě výborné zkušenosti:

Nejčastěji užívaným lékem je homeopatický lék CALCAREA PHOSPHORICA 9 C5 granulí 2x denně v období, kdy se dítě v noci budí. Při probuzení můžete přidat v noci akutně jednu dávku.

V případě, že se vlivem užívání předchozího léku bolesti sice zlepšují, přesto se ale dítě ještě občas, méně často v noci vzbudí a stěžuje si na bolest podejte mu lék BRYONIA 9 C5 granulí 1x denně.

Pokud vaše dítě v období nočního buzení růstovými bolestmi vyžaduje hlazení a chování v náruči a je v tomto období nevrlejší i přes den, pak doporučuji lék CHAMOMILLA 15 C5 granulí 4x denně.

Přeji hodně usměvavých tvářiček, klidných nocí a žádné další slzičky.

Vaše Radana

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 21:28

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze