Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

S homeopatií k přijímačkám?

Autor: Lucie Nestrašilová

K napsání tohoto článku mě přivedla potřeba pomoci jednomu z našich dětí při přípravě na přijímací zkoušky na střední školu. Stejně jako před několika lety jeho starší bratři se náš „náctiletý“ syn pečlivě připravuje již několik měsíců na blížící se přijímačky. Když před několika měsíci přišel s knížkou plnou testů z matematiky a řekl nám: „Tak jdeme na to“, věděla jsem, co nás čeká. 

Ilustrační foto

Měsíce prosezené nad učebnicemi matematiky, testy z češtiny a desítky hodin, kdy se bude střídat radost ze správně vypočítaného příkladu, nebo naopak smutek a slzičky z absolutně nepochopeného postupu správného řešení matematické úlohy. Dny plynuly, příklady ubývaly, přijímačky jsou za dveřmi. A my namísto toho, abychom měli pocit, že je syn skvěle připraven, neb si skutečně „máknul“, začínáme u něj sledovat stále větší obavy a nejistotu z budoucího výsledku. Že by počátky nevyhnutelné trémy? Nevím. Co vím je skutečnost, že čím více toho ví, tím méně si věří. A tak začíná panikařit nejen on, ale i my. Co bude, když se na gymnázium nedostane? Utěšovat se tím, že patří mezi slabší ročníky, nestačí.

Přípravě jsme v rámci učení více dát nemohli. Nynější problém vidím tedy spíše v psychické rovině. A tak beru do ruky knihu: „Poznáváme homeopatii“ lékařek M.Kabelkové, I.Ludvíkové a K.Formánkové, nalistuji stranu 104, kapitolu „Strach ze zkoušek“ a hledám vhodný homeopatický lék, který by synovi ulevil. A možná nejen jemu. Jste-li i vy v podobné situaci, věřím, že vám slova lékařek také pomohou.

Jaká jsou jejich doporučení?

  • Gelsemium sempervirens 15C

Lék pro studenty, kteří mají při zkoušení „okno“. Vědí, že se danou látku učili, ale nemohou si vzpomenout (ano to je přesně náš případ… 20x probraný obsah válce, nyní v hlavě zcela ztracen…). Gelsemium je vhodné pro studenty, kteří mají ze zkoušky strach, při odchodu z domova mohou mít průjem, cesta do školy je stížena „klepáním kolen“ a pocitem, že do cíle nedorazí…

Pokud tyto pocity znáte, užívejte 5 granulí večer před zkouškou, při odchodu z domova a následně těsně před zkoušením.

  • Argentum nitrium 15C

Lék vhodný pro zbrklé studenty a pro ty, kteří mají pocit nedostatku času, tzv. „nestíhají“. Špatně se soustředí na aktuální práci, raději utíkají do budoucnosti. Před zkouškou nemohou dospat. Mají strach, aby nepřišli pozdě. Často přeskakují z jednoho tématu na druhé, aby stihli říci vše, co chtěli. Paradoxně však neodpoví na všechny otázky.

Pokud jste v charakteristice léku Argentum našli své dítě, podejte mu 5 granulí večer před zkouškou, ráno při odchodu z domova a těsně před zkouškou.

  • Ignatia amara 15C

Homeopatický lék pro studenta, kterému učení leží stále v hlavě, nemůže myslet na nic jiného, myšlenky týkající se učení jsou neodbytné. Ignatia pomůže odvést pozornost od nechtěných myšlenek.

Při potřebě rozptýlení podejte 5 granulí. Při vlastním zkoušení pomáhá tento lék na poci „knedíku v krku“, kdy se chce zkoušený vyjádřit, ale nemůže… Nezapomeňte podat i 5 granulí před zkouškou.

Tak snad to dobře dopadne nejen nám, ale i vašim „náctiletým“ studentům.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:22

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze