Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Databáze klinického výzkumu ve veterinární homeopatii spuštěna!

Autor: Mgr. Helena Procházková

Nedávno byla spuštěna databáze klinického výzkumu ve veterinární homeopatii (Veterinary Clinical Research Database in Homeopathy). Tato databáze obsahuje přibližně 200 záznamů klinických výzkumů s randomizací, nebo bez ní, observačních studií, zkoušek léků, kazuistik a sérií případů. Je zdarma a je přístupná všem veterinářům a vědcům, kteří se o téma zajímají.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Většina studií byla publikována v angličtině a němčině a věnuje se stavu skotu z hlediska gynekologie včetně neplodnosti a syndromu MMA (mastitida-metritida-agalakcie). Studie představují z více než 50 % klinické zkoušky s randomizací. Většina studií je zajímavá svým ekonomickým dopadem, který byl motivací pro jejich vznik (snížení nákladů, zvýšení výroby). Hlavními cíli jsou zaprvé zlepšení kvality masa a mléka, snížení neplodnosti po porodu a intervalu mezi otelením a dalším početím, zvýšení počtu potomků a jejich schopnosti přežití a snížení počtu onemocnění, především mastitidou při ukončení dojení, a zadruhé redukce užívání chemických léčiv (zejména antibiotik), aby se snížilo chemické zatížení masa a mléka a náklady na léčbu.

Mnoho slibných výsledků naznačuje, že zdravotnická koncepce s podporou homeopatie je při výrobě biomasa i konvenčního masa a u dojných stád vhodná pro snížení množství užívaných chemických léků. Existují však také studie, které neukazují žádný pozitivní efekt po homeopatické léčbě. Proto jsou nutné další výzkumy a opakované pokusy doplněné o systematická hodnocení a metaanalýzy.

Databázi založila Nadace Karla a Veroniky Carstensových (Karl and Veronica Carstens Foundation). Hlavním cílem nadace je začlenění a širší přijímání homeopatie a alternativní medicíny v současné lékařské komunitě. Nadace se soustředí na vybudování mostu mezi konvenční a alternativní medicínou tím, že dosáhne skutečné integrace na základě vědy a výzkumu.

Do databáze lze vstoupit na www.carstens-stiftung.de/clinresvet/index.php.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Helena Procházková

Autor: Mgr. Helena Procházkovápřekladatelka

Vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor překladatelství němčina (2000) a na Vysoké škole ekonomické obor mezinárodní obchod (2003). V současné době je na rodičovské dovolené. Překládá z/do němčiny a z francouzštiny a pracuje pro neziskové organizace. Cestu k homeopatii si našla po narození svých dětí, kdy se homeopatické "kuličky" staly nedílnou součástí domácí lékárny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 15:06

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze