Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Databáze klinického výzkumu ve veterinární homeopatii spuštěna!

Autor: Mgr. Helena Procházková

Nedávno byla spuštěna databáze klinického výzkumu ve veterinární homeopatii (Veterinary Clinical Research Database in Homeopathy). Tato databáze obsahuje přibližně 200 záznamů klinických výzkumů s randomizací, nebo bez ní, observačních studií, zkoušek léků, kazuistik a sérií případů. Je zdarma a je přístupná všem veterinářům a vědcům, kteří se o téma zajímají.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Většina studií byla publikována v angličtině a němčině a věnuje se stavu skotu z hlediska gynekologie včetně neplodnosti a syndromu MMA (mastitida-metritida-agalakcie). Studie představují z více než 50 % klinické zkoušky s randomizací. Většina studií je zajímavá svým ekonomickým dopadem, který byl motivací pro jejich vznik (snížení nákladů, zvýšení výroby). Hlavními cíli jsou zaprvé zlepšení kvality masa a mléka, snížení neplodnosti po porodu a intervalu mezi otelením a dalším početím, zvýšení počtu potomků a jejich schopnosti přežití a snížení počtu onemocnění, především mastitidou při ukončení dojení, a zadruhé redukce užívání chemických léčiv (zejména antibiotik), aby se snížilo chemické zatížení masa a mléka a náklady na léčbu.

Mnoho slibných výsledků naznačuje, že zdravotnická koncepce s podporou homeopatie je při výrobě biomasa i konvenčního masa a u dojných stád vhodná pro snížení množství užívaných chemických léků. Existují však také studie, které neukazují žádný pozitivní efekt po homeopatické léčbě. Proto jsou nutné další výzkumy a opakované pokusy doplněné o systematická hodnocení a metaanalýzy.

Databázi založila Nadace Karla a Veroniky Carstensových (Karl and Veronica Carstens Foundation). Hlavním cílem nadace je začlenění a širší přijímání homeopatie a alternativní medicíny v současné lékařské komunitě. Nadace se soustředí na vybudování mostu mezi konvenční a alternativní medicínou tím, že dosáhne skutečné integrace na základě vědy a výzkumu.

Do databáze lze vstoupit na www.carstens-stiftung.de/clinresvet/index.php.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Helena Procházková

Autor: Mgr. Helena Procházkovápřekladatelka

Vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor překladatelství němčina (2000) a na Vysoké škole ekonomické obor mezinárodní obchod (2003). V současné době je na rodičovské dovolené. Překládá z/do němčiny a z francouzštiny a pracuje pro neziskové organizace. Cestu k homeopatii si našla po narození svých dětí, kdy se homeopatické "kuličky" staly nedílnou součástí domácí lékárny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 03:31

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze