Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Databáze klinického výzkumu ve veterinární homeopatii spuštěna!

Autor: Mgr. Helena Procházková

Nedávno byla spuštěna databáze klinického výzkumu ve veterinární homeopatii (Veterinary Clinical Research Database in Homeopathy). Tato databáze obsahuje přibližně 200 záznamů klinických výzkumů s randomizací, nebo bez ní, observačních studií, zkoušek léků, kazuistik a sérií případů. Je zdarma a je přístupná všem veterinářům a vědcům, kteří se o téma zajímají.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Většina studií byla publikována v angličtině a němčině a věnuje se stavu skotu z hlediska gynekologie včetně neplodnosti a syndromu MMA (mastitida-metritida-agalakcie). Studie představují z více než 50 % klinické zkoušky s randomizací. Většina studií je zajímavá svým ekonomickým dopadem, který byl motivací pro jejich vznik (snížení nákladů, zvýšení výroby). Hlavními cíli jsou zaprvé zlepšení kvality masa a mléka, snížení neplodnosti po porodu a intervalu mezi otelením a dalším početím, zvýšení počtu potomků a jejich schopnosti přežití a snížení počtu onemocnění, především mastitidou při ukončení dojení, a zadruhé redukce užívání chemických léčiv (zejména antibiotik), aby se snížilo chemické zatížení masa a mléka a náklady na léčbu.

Mnoho slibných výsledků naznačuje, že zdravotnická koncepce s podporou homeopatie je při výrobě biomasa i konvenčního masa a u dojných stád vhodná pro snížení množství užívaných chemických léků. Existují však také studie, které neukazují žádný pozitivní efekt po homeopatické léčbě. Proto jsou nutné další výzkumy a opakované pokusy doplněné o systematická hodnocení a metaanalýzy.

Databázi založila Nadace Karla a Veroniky Carstensových (Karl and Veronica Carstens Foundation). Hlavním cílem nadace je začlenění a širší přijímání homeopatie a alternativní medicíny v současné lékařské komunitě. Nadace se soustředí na vybudování mostu mezi konvenční a alternativní medicínou tím, že dosáhne skutečné integrace na základě vědy a výzkumu.

Do databáze lze vstoupit na www.carstens-stiftung.de/clinresvet/index.php.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Helena Procházková

Autor: Mgr. Helena Procházkovápřekladatelka

Vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor překladatelství němčina (2000) a na Vysoké škole ekonomické obor mezinárodní obchod (2003). V současné době je na rodičovské dovolené. Překládá z/do němčiny a z francouzštiny a pracuje pro neziskové organizace. Cestu k homeopatii si našla po narození svých dětí, kdy se homeopatické "kuličky" staly nedílnou součástí domácí lékárny.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.12.2019 03:42

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze