Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Chronické bolesti zad - když bolest nejde snést

Autor: Jolana Hršelová

Bolest je velmi užitečný příznak, kterým naše tělo volá o pomoc. Mnohdy nám říká, že dlouho děláme něco špatně, přetěžujeme se, nejsme schopni včas ventilovat svoje pocity, dusíme je v sobě, a tím si ubližujeme. Jednoho dne si naše tělo řekne: a dost! Dostaví se bolest. Mnohdy právě bolest zad nebo hlavy. Úporná, nepřestávající, unavující.
 

Ilustrační foto

Většina z nás si jednoduše vezme prášek a „jede dál“. Jsou ale situace, kdy to udělat nemůžeme nebo prostě nechceme.

Možná jste maminka a kojíte své dítě. V tom případě víte, že prášek na bolest si vzít nemůžete. Možná se potřebujete plně soustředit a prášek na bolest vás rozptyluje – což je fakt. Nebo máte už klasických léků proti bolesti plné zuby a chcete zkusit řešit svůj problém jinak.

A to je chvíle pro homeopatika. Zvláště u chronických bolestí kloubů a páteře může mít homeopatický lék výrazný efekt. Bolest ustupuje úplně nebo se výrazně sníží množství klasických léků podávaných při bolestech.

Výhoda homeopatické léčby spočívá v naprosté bezpečnosti, homeopatické léky jsou netoxické a nezatěžují tělo. Proto se doporučují také těhotným a kojícím matkám, dětem nebo i starým lidem.

Pokud každé ráno trpíte bolestmi kloubů, svalů či zad, které se postupným pohybem nastartují, tzv. odreziví, zkuste:

Rhus toxicodendron 15 C

  • je možné ho bez nežádoucích účinků užívat dlouhodobě. Doporučujeme vybrat tři tuby léků v ředění 9 C, dále tři tuby v ředění 15 C a tímto způsobem je střídat během roku.

Dávkování: ihned po probuzení užít 5 granulí.

Pokud trpíte bolestmi v místech starých zranění nebo bolestivou únavou s pocitem, že „i postel je při odpočinku příliš tvrdá“, zkuste:

Arnica montana 15 C
Dávkování: 5 granulí 2krát denně do úlevy.

Pokud trpíte bolestmi po úrazu hlavy, kdy jsou typickými problémy únava a znechucení životem, společně s bolestmi hlavy při změnách počasí, omezte pobyt v hlučném prostředí a zkuste:

Natrum sulfuricum 15 C
Dávkování: 5 granulí 2krát denně.

Pokud vás trápí bolesti hlavy, rozbolavělá páteř spolu s vyčerpáním, u kterého je člověk neklidný a neustále hýbe nohama - tato situace je častá po úrazech páteře nebo následkem velkého vyčerpání ze stresu, zkuste následující lék, který vám umožní zkvalitnit i spánek a uvolnit přetrvávající napětí.

Zincum metallicum 15 C
Dávkování: 5 granulí 1krát denně večer před spaním. K dlouhodobějšímu efektu je nutné vybrat celou tubu. Tento lék je na lékařský předpis.

Pokud máte chronické bolesti po úrazu dlaně ruky, plosky nohy, ušního boltce nebo kostrče, vyhřezlé ploténky (tlak na nerv), poškození nervu úrazem nebo se chystáte na operaci pohybového aparátu, zkuste:

Hypericum perforatum 15 C
Dávkování: 5 granulí 2-3krát denně.

Přejeme vám zmírnění vašich bolestí a novou sílu do dalších dní.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Jolana Hršelová

Autor: Jolana Hršelováredaktorka

 

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:46

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze