Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Lymfodrenáž... Ruční nebo přístrojová?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Venku je konečně sluníčko, teploty sahají k 10 stupňům. Začínáme přemýšlet, jak své tělo po zimě odlehčit. Jednu z možností nabízí lymfodrenáž. I naši čtenáři se v rámci naší rehabilitační poradny na lymfodrenáž ptají. Máme zvolit ruční nebo přístrojovou?

Ilustrační foto

Dotaz:
Ráda bych se vás zeptala, k čemu je dobrá lymfatická drenáž? Jaký je rozdíl mezi manuální a přístrojovou lymfodrenáží? Kterou byste spíše doporučila? A je něco, na co si mám dát pozor při návštěvě lymfodrenáže pozor?

Odpověď fyzioterapeutky, Mgr. Radany Poděbradské, Ph.D., která vede naši "Rehabilitační poradnu":

Účelem lymfatické drenáže je podpořit pohyb lymfy (mízy) v lymfatickém systému. Tím podporujeme vyloučení odpadních látek (produktů metabolismu) z organizmu. Existují přímo onemocnění, při kterých je pohyb lymfy zpomalen. Často se jedná také o přidružený příznak. Například - při obezitě lymfa zůstává vlivem gravitace a uloženého tuku v dolních končetinách.

Co se týče volby manuální nebo přístrojové drenáže, tak konkrétní porovnání nemám. Nicméně jako fyzioterapeut vždy upřednostňuji lidský kontakt, protože rukou můžete tlak při masáži vždy přizpůsobit dané struktuře, pocitu pacienta a typu onemocnění, přístrojem ne. Léčíme sice danou procedurou, ale také a někdy především - lidským kontaktem, přístupem, pohlazením. To vše má své místo.

A na co si dát pozor?

Už jsem zjistila, že osvědčení o absolvovaném kurzu lymfatických masáží nemusí vždy zaručit kvalitního terapeuta. Důležité jsou reference, zkušenost a osobní kontakt. Pokud bych měla volit podle osvědčení, šla bych k fyzioterapeutovi, který má absolvovaný kurz lymfodrenáží.

Vaše Radana Poděbradská.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D. fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 13:47

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze