Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Lymfodrenáž... Ruční nebo přístrojová?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Venku je konečně sluníčko, teploty sahají k 10 stupňům. Začínáme přemýšlet, jak své tělo po zimě odlehčit. Jednu z možností nabízí lymfodrenáž. I naši čtenáři se v rámci naší rehabilitační poradny na lymfodrenáž ptají. Máme zvolit ruční nebo přístrojovou?

Ilustrační foto

Dotaz:
Ráda bych se vás zeptala, k čemu je dobrá lymfatická drenáž? Jaký je rozdíl mezi manuální a přístrojovou lymfodrenáží? Kterou byste spíše doporučila? A je něco, na co si mám dát pozor při návštěvě lymfodrenáže pozor?

Odpověď fyzioterapeutky, Mgr. Radany Poděbradské, Ph.D., která vede naši "Rehabilitační poradnu":

Účelem lymfatické drenáže je podpořit pohyb lymfy (mízy) v lymfatickém systému. Tím podporujeme vyloučení odpadních látek (produktů metabolismu) z organizmu. Existují přímo onemocnění, při kterých je pohyb lymfy zpomalen. Často se jedná také o přidružený příznak. Například - při obezitě lymfa zůstává vlivem gravitace a uloženého tuku v dolních končetinách.

Co se týče volby manuální nebo přístrojové drenáže, tak konkrétní porovnání nemám. Nicméně jako fyzioterapeut vždy upřednostňuji lidský kontakt, protože rukou můžete tlak při masáži vždy přizpůsobit dané struktuře, pocitu pacienta a typu onemocnění, přístrojem ne. Léčíme sice danou procedurou, ale také a někdy především - lidským kontaktem, přístupem, pohlazením. To vše má své místo.

A na co si dát pozor?

Už jsem zjistila, že osvědčení o absolvovaném kurzu lymfatických masáží nemusí vždy zaručit kvalitního terapeuta. Důležité jsou reference, zkušenost a osobní kontakt. Pokud bych měla volit podle osvědčení, šla bych k fyzioterapeutovi, který má absolvovaný kurz lymfodrenáží.

Vaše Radana Poděbradská.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D. fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.10.2020 08:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze