Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hřebčení

Autor: MVDr. Lada Paulů

Jednou v neděli odpoledne za mnou přišla lehce zoufalá kolegyně z práce, jestli nemám „nějaké kuličky“ pro nadrženého koně...

Ilustrační foto

Asi před týdnem přestěhovala svého dvouletého hřebce, jménem Pinďa, k jinému hřebci. Od té doby šestnáctiletý anglický plnokrevník jménem Santini na svého nového souseda intenzivně hřebčí.

Několik let byl v podstatě sám na pastvině. Majitel s ním chodil na procházku na ruce nebo výjimečně pod sedlo. Teď neustále řve, vytahuje krk, snaží se o vzeskok, má erekci a připouští naprázdno. Nevnímá lidi, nenechá se ovládat. Možnost, že by měl jít ven bez svého mladšího společníka je nereálná. Když ho majitel (asi šedesátiletý, velmi hubený pán) odvádí ven samotného, tak se za chvíli vrací zpátky. Ze začátku si mysleli, že se to časem zlepší a Santini si zvykne. Týden sice není nijak dlouhá doba, nicméně hřebcovo chování místo zlepšování spíš gradovalo. Okamžitě se mi vybavila slova ze Sankaranovy knihy „Duše homeopatických léků“. O Hyoscyamu – necudnost, chlípnost, nestydatost, obnažuje tělo, smích hlasitý (a že řve opravdu hlasitě:-), nymfomanie.

Měli jsme jen ředění 15 C. Dostal pár dávek během neděle, v pondělí už byl klidnější. Za pár dní přišlo ředění 200 C. Do týdne se stal hřebec snesitelným a ovladatelným. Během následujícího půl roku bylo potřeba lék ještě několikrát zopakovat. Nicméně situace už nikdy nebyla tak dramatická jako na začátku. Po dávce léku, bylo zlepšení rychlé a zřejmé. Jeho zájem o Pinďu se zvýšil vždy, když na něm bylo něco nového. Nová deka nebo když byl naleštěný (tudíž navoněný). Pak se opět začal zvukově ozývat a vybuřovat. Ale stačilo na něj houknout a dal pokoj. Když se frekvence hřebčení zvyšovala, dostal kuličky a byl opět klid.

Co se týče jeho závislosti na Pinďovi, ta zůstala víceméně stejná. Bylo by potřeba s ním více pracovat, jak homeopaticky, tak behaviorálně. Ale jelikož v této situaci šlo jen o bezpečnost, na ovlivnění chování již nic nedostával. Později dostával ještě homeopatika kvůli recidivující flegmóně, ale o tom až jindy:-)
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 03:28

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze