Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Plavat s miminkem či neplavat?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Plavání miminek zažívá za poslední roky velký boom. I já jsem byla matkou, která se rozhodla začít svou ratolest „potápět“ už ve velmi raném věku. Vzhledem ke zvýšené a opakované nemocnosti jsme však plavání nakonec museli vzdát...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Dodnes se však rozplývám nad záběry natočenými na hodině plavání 3měsíčních miminek a k dobré náladě naši rodinu spolehlivě dovede nemálo mých povedených příběhů, které se však nehodí zveřejňovat:-) A ačkoli se z mého nejmladšího synka plavec v miminkovském věku nakonec nestal, nevadí, této zkušenosti nelituji.

Mezi námi je hodně maminek, které by plavání miminek chtěly vyzkoušet, ale samy mají s „vodou“ problém. Byly by však rády, aby si jejich děti vodu naopak zamilovaly. Stojí tedy na prahu rozhodnutí a ptají se, zda dávají odborníci plavání miminek ANO či NE…

Vzhledem k tomu, že podobné dotazy jsou častým tématem i naší Rehabilitační poradny, podělíme se s vámi o názor naší fyzioterapeutky, PhDr. Radany Poděbradské, Ph.D.

"Ráda bych se vás zeptala na váš názor na plavání miminek. Nevím, jak plavání s miminky probíhá, ale chtěla bych, aby si pěstovalo vztah k vodě již odmalinka. Mě osobně k tomu nikdy nikdo nevedl a z plavání jsem měla noční můry. Plavat neumím dodnes. Jako neplavec mám z vody strach a velký respekt a jsem si vědoma faktu, že miminko to ze mě vycítí. Mělo by raději na plavání chodit s někým, kdo má ve vodě jistotu?!"

Problematika plavání miminek je velmi široká, pokusím se Vám nastínit úhly pohledu, které můžete zvážit při svém rozhodování.

K miminku: Je dobré respektovat zdravotní stav miminka. Návštěvy bazénu jsou přece jenom zátěž pro imunitní systém. Pro některá miminka je to trénink, pro některá opakovaná nachlazení a rýma končící na antibioticích. Každé miminko je také jiné "nátury", tzn. jsou miminka bojácná a miminka velmi sociální. Pokud vaše děťátko dobře navazuje sociální kontakt a má rádo nové prostředí, pak návštěvu bazénu jistě uvítá. Ale  někdy naopak nemá cenu dítě přesvědčovat, že bude mít rádo vodu, když nechce. Klidně si k ní může najít vztah později.

K mamince: Nevím v jakém věku vaše miminko je, ale až do dvou let si bude s vámi tvořit tzv. "jistou vazbu" a pokud vás na plavání nebude mít, může v něm vzniknout pocit strachu a bezmoci. Dále aktivity, které se na plavání naučí by s vámi mělo pravidelně provádět doma. I proto by byla vaše přítomnost na plavání velmi vhodná. Na druhou stranu právě kvůli jisté vazbě i malé miminko vycítí, že se vám ve vodě nelíbí, což může ovlivnit jeho náladu na plavání. Avšak myslím si, že už méně jeho celkový doživotní vztah k vodě.

Názory odborníků na plavání miminek se velmi různí. Jedni tvrdí, že plavání podporuje imunitu a posiluje vztah k vodě. Druzí naopak tvrdí, že nejde o zvykání na vodu, ale vyvolávání pudu sebezáchovy.

Můj názor je takový, že plavání by mělo být pro matku, dítě a rodinu přínosem a milým zpestřením. Pro svůj klid můžete několik návštěv vyzkoušet a uvidíte. Věřte svému mateřskému instinktu.

Případné problémy vzniklé ve vazbě na plavání lze řešit i homeopaticky, a to jak v rovině fyzické - nachlazení, tak v rovině psychické.

Držím Vám palce

Vaše Radana

 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D. fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:17

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze