Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Máte alergii na lepek?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Máte alergii na lepek? Držíže bezlepkovou dietu, ale i přesto vás trápí únava a další potíže, které přičítáte vaší stravě? Pak si nenechte ujít rady naší nutriční poradkyně, paní Ludmily Pszczolkové, z poradny Světa homeopatie...

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Dotaz:

Přibližně 6 let držím bezlepkovou dietu. Lékaři mi nejprve řekli, že mám alergii na lepek, posléze alergii vyloučili, nicméně se snažím tuto dietu stále dodržovat. Mám dvě malé děti a již delší dobu se cítím velmi unavená. Současně mám zjištěnou alergii na jablka, třešně, prach, pyl, zvířata (srst) a trpím na migrény. Prošla jsem všemi možnými vyšetřeními v nemocnimi, avšak jakékoli onemocnění bylo vyloučeno. Jelikož se mé potíže s únavou a celkový stav stále zhoršují, chci se zeptat, zda nemáte nějaká doporučení v rámci výživy, aby mé tělo nebylo příliš vyčerpáno... Může zde případně pomoci homeopatie?

Odpověď nutriční poradkyně, Ing. Ludmily Pszczolkové:

Dobrý den, začnu první částí Vašeho dotazu. Mám mnoho skutečností s klienty, kterým klasické vyšetření krve nepotvrdilo alergii na lepek, ale oni sami alergické projevy po lepku mají. Proto bych se řídila vlastním pocitem a pokud je Vám po potravinách s lepkem těžko, trpíte bolestmi břicha, nadýmáním, chronickou rýmou, kožní obtížemi, apod., pak je bezlepková dieta zcela na místě.

Bohužel ale musím říct, že bezlepkové kupované pečivo má vyšší glykemický index, tzn. že při jeho konzumaci kolísá hladina cukru v krvi. Pokud je člověk zdravý, pak tyto výkyvy celkem v pohodě zvládá. Jsou ale lidé, kteří jsou na kolísání glykemie citliví a ti pak mohou trpět únavou, špatnou náladou, neschopností se soustředit. A zvlášť to platí tam, kde je i zátěž psychická.

Je dobře, že jste prošla všechna klasická vyšetření a že lékaři vyloučili nějakou organickou příčinu Vašeho vyčerpání. Je to ta lepší varianta, protože se nemusíme uchylovat k užívání klasických léků, které mají vždy vedlejší účinky.

Homeopatie je zde zcela na místě. Pomůže Vám stejně jako úprava jídelníčku. A v kombinaci to bude ještě lepší, protože Váš problém je třeba řešit komplexně. Lékař-odborník v homeopatii zohlední nejen únavu a trávení, ale i celkové alergické projevy a pomůže i v době akutních alergických projevů. Proto s návštěvou lékaře-homeopata neváhejte. Jen připomínám, že poradna ve Světě homeopatie Váš problém nevyřeší. Ve Vašem případě je nutná dlouhodobá cílená terapie.

Svůj jídelníček si nastavte tak, aby odpovídal zásadám zdravé výživy. V článcích na našem webovém portále je jich dost. Principem a základem je pravidelnost a kvalita. Z mléčných výrobků volte zakysané, neochucené (bílý jogurt, acidofilní mléko, žervé, cottage, tvaroh, podmáslí). Z masa zapomeňte na kuřecí maso, pokud není domácí nebo v bio kvalitě. Salámy a uzeniny Vám energii nepřidají, spíše naopak. Rohlík se šunkou je sice chutný, ale z pohledu výživy jsou to prázdné kalorie a zbytečné přetěžování chemií. Každá chemická látka se v těle musí odbourávat. Touto chemičkou jsou v našem těle játra. A podle čínské medicíny jsou játra dřevem pro náš vnitřní oheň. Nezatěžujte játra a i alergie bude lepší, protože každá alergie (dýchací, kožní, potravinová) má vždy příčinu v játrech. Určitě zařaďte pravidelně do jídelníčku kvalitní tuky. Svým obsahem nenasycených mastných kyselin pomáhají tělu v metabolizmu tuků.

Příčinou únavy je často cukr a výrobky z něj. Sladkosti ve Vašem případě asi velkou roli nehrají, protože klasické sladkosti vzhledem k lepku nemůžete, což je dobře.

Co se týká sacharidů, musíte bohužel celozrnnou mouku vyloučit, ale myslím si, že pokud bude vaše střevo zdravé, budete si moci občas nějakou celozrnnou dobrotu dopřát, protože enzymy obsažené v klíčku, který je v celozrnné mouce rozemletý, pomáhá lepek trávit. Na vašem místě bych se nezaměřovala na kupované bezlepkové pečivo. Naučte se místo „chleba s něčím“ připravovat kaše – rýžovou, jáhelnou, pohankovou. Jáhlová a pohanková kaše je výborná nasladko i naslano. Kaše jsou skvělou volbou pro snídani nebo svačinu. Navíc mají nižší glykemický index, takže po nich budete mít více energie, zvláště pokud zvolíte rýži naturální. Určitě není zpočátku tak chutná jako bílá. Dejte si práci a zkoušejte ji vařit opakovaně, chce to trochu cviku a určitě se naučíte ji připravovat chutně. Stejné je to i s pohankou a jáhly. Věřte mi, jsou to výborná a chutná jídla, nijak složitá na přípravu, hodnotná a zdravá.

Nakonec ještě připomínám pitný režim, zaměřte se jednoznačně na čistou vodu.

Vaše Ludmila Pszczolková

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:36

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze