Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak snadněji překonat časová pásma mezi kontinenty?

Autor: Lucie Nestrašilová

Při překonávání tří nebo více časových pásem směrem na východ nebo na západ vás začne trápit nespavost, podrážděnost, únava. Problémy související s pásmovou nemocí zvanou „JET LAG“ dokonce mohou trvat i několik dní. Nejinak je tomu i po našem návratu zpět domů, kdy jsou příznaky související se změnou pásem opravdu únavné.

Ilustrační foto

Příčinou potíží je narušení pravidelného rytmického střídání dne a noci a nutnost přenastavení našich vnitřních hodin. Výraznější problémy vás čekají při letech směrem na východ. Projevují se především narušením spánku a pocitem únavy, mohou se však u vás objevit také zažívací potíže. Při krátkodobém pobytu s rychlým návratem je výhodnější chovat se podle původního cyklu.

Ze základních věcí, které můžete pro zmírnění následků pásmové nemoci udělat, je, že se budete vyhýbat alkoholu, pití kávy a kouření cigaret. Zásadní je dodržování správného pitného režimu. Pijte hodně obyčejné nesycené pitné vody, kterou můžete dochutit například šťávou z čerstvě vymačkaného citrónu nebo limetky. Výborná je i kojenecká voda nebo neperlivá minerálka. Vodu, která má vysoký obsah minerálů nebo je perlivá, pijte pouze v rámci doplnění pitného režimu. Její nadměrná konzumace by vám totiž mohla způsobit nepříjemné zažívací potíže. Omezte rovněž velké množství sladkých limonád nebo džusů, které obsahují spoustu cukru, který zvyšuje pocit žízně. Džus si dejte nejlépe v rámci snídaně. Doplníte jím nezbytnou energii, osvěží vás a zažene únavu.

Důležité však je, abyste svůj denní režim přizpůsobili novému času. V den příletu normálně snídejte, konzumujte hodně bílkovin a minimálně první den hodně odpočívejte. Spánkový rytmus se většinou upraví do tří dnů. Poté se budete v „novém čase“ cítit již lépe, i když tělesné příznaky mohou přetrvávat i déle, zhruba pět až sedm dnů. Je to však velmi individuální.

Před odletem zpátky domů nezapomeňte načerpat spánkovou rezervu. Počítejte s tím, že i návrat do vašeho standardního časového pásma bude pro vás velmi náročný. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že „domácí aklimatizace“ je o dost náročnější než přílet do vzdálené destinace, neb se musíte velmi rychle vrátit do běžného pracovního režimu.

Při cestování s malými dětmi se náročnost překonání časových pásem ještě zdvojnásobuje. Nemějte však příliš obavy o to, že budou vaše děti časová pásma překonávat hůře než vy. Naopak. Děti se aklimatizují velmi rychle, avšak vy musíte fungovat podle jejich režimu. Když se jim chce spát, snažte si jít lehnout taky, když jsou vzhůru, hrajte si s nimi a odpočívejte. Pokud je to jen trochu možné, rychle se jim snažte zavést standardní režim, při bdění v noci nerozsvěcujte, lehněte si k dítěti, povídejte si s ním a vydržte, dokud opět neusne. Pokud nebudete z noci dělat den, obvykle máte do tří dnů vyhráno a vaše dítě bude rychle zpět ve „svém“. Neperte, nežehlete, neuklízejte, na vše budete mít dostatek času hned, jak se vaše tělo i duše zcela aklimatizují.

Tato doporučení jsou pouze minimem toho, co můžete pro snížení následků pásmové nemoci udělat. Víte však, že vám ke zmírnění potíží může pomoci i homeopatický lék? Ano, takový lék skutečně existuje. Je jím Phosphoricum acidum 9 C. Lék užívejte 3x denně 3 dny po příjezdu tam i po návratu zpět. Vždy v dávce 5 granulí.

Nezapomínejte ani na prevenci a posílení imunity. Přípravek Oscillococcinum vám umožní lepší adaptaci na změnu prostředí a klimatu. Homeopatický lék užívejte v dávkování 1x denně 1 tubu, a to v den před odletem, v den letu a pak ještě alespoň první 3 dny pobytu. To samé platí i po návratu z vaší daleké cesty.

Přejeme vám hodně pohodových cest bez únavy.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.7.2019 07:13

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze