Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Naše miminko špatně spí...

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Budí se vaše miminko i několikrát za noc? Jste z toho již vyčerpaní, unavení, ztrácíte energii? Lze s tím vůbec něco dělat?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Trpělivost a důslednost... Dvě slova, bez kterých se změna ve spánkovém režimu vašeho dítěte neobejde. Vězte, že většina problémů se spánkem miminek je o nás, o našich chybách. Naše malé ratolesti jsou totiž velmi mazané a již v raném věku vědí, jak na nás.

Nevěříte? Já také nevěřila... Když mi kdysi někdo vyprávěl, jak nechává spát své půlroční miminko samostatně v pokoji, připadal mi onen člověk jako "tyran". Nemohla jsem tomu uvěřit. Když se mi však narodil vlastní syn, záhy jsem pochopila, o čem byla tehdy řeč. Syn se budil 5-6krát za noc a vytrvale vyžadoval mou pozornost. Dlouho jsem si říkala, že je ještě malý a má na časté probouzení nárok. Když to však trvalo několik měsíců a já se cítila již velmi unavena, rozhodli jsme se s manželem pro radikální krok. Odstěhovali jsme se z ložnice (do kuchyně pod stůl!), kde malý v postýlce spal a do týdne jsme zaznamenali první úspěch. Syn se vzbudil jen jednou na kojení a jinak spal celou noc.

Od té doby dávám všem nevyspalým, unaveným rodičům radu, ať to vyzkouší též. A když jsem si v tomto týdnu přečetla v rámci naší homeopatické poradny radu zkušené dětské lékařky-odbornice v homeopatii, MUDr. Věry Budkové, právě na toto téma, hned se mi náš první výchovný příběh vybavil...

A co radí našim čtenářům paní doktorka?

"Dobrá rada je v tomto případě drahá - ale je jednoduchá - buďte trpěliví, důslední, a vytrvejte! Předně neučte své dítě, aby matčin prs považovalo za dudlík. Miminko nakojte a uložte zpět do postýlky. Věřte, že většinou je to "o nás" a naše děti dobře vědí, jak si s námi pohrát. Říkám to laskavě a tak to také je.

V rámci homeopatie bych na noc zkusila 1 lžičku homeopatického sirupu Sedalia a šla bych spát někam hodně daleko, kde ani malý, ani Vy - nebudete se slyšet a cítit. Bude to hodně těžké. Bude to trvat tři či pět dnů, ale věřte, že se jednoduše efekt dostaví. Bohužel je to velká "cena" a dítě "zaplatí" pláčem a neklidem, ale je to jen přechodné. Přesto to za to stojí a je třeba si vymezit mantinely hned od počátku. Již pan profesor Zdeněk Matějček - náš přední psychiatr nás učil - a je to pravda - děti vychováváme pouze do roka, pak už jen napravujeme naše chyby.

A tak tento příspěvek přijměte jako dárek pro vás věci napravit ještě dříve, než začnete napravovat chyby. :-)"

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 00:56

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze