Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte bílé skrvny na nehtech?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, Ing. Ludmila Pszczolková

Dělají se vám občas bílé skrvny na nehtech? Možná vás to příliš neobtěžuje, ale přece jen si říkáte, zda je vše v pořádku. Co radí našim čtenářům nutriční poradkyně Ing. Ludmila Pszczolková?

Ilustrační foto

Dotaz:
V poslední době se mi dělají malé bílé skvrnky na nehtech. Mohla bych tento problém vyřešit doplněním jídelníčku?

Odpověď nutriční poradkyně, Ing. Ludmily Pszczokové:

Problémy s nehty (ať už jsou to bílé skvrny, rýhy na nehtech nebo lámavé nehty) většinou neznamenají závažný zdravotní problém, ale jsou indikací toho, že se „něco děje“.

Obecně lze říci, že problém souvisí s nedostatečným příjmem některých minerálů a vitaminů. Konkrétně se jedná o zinek, křemík a vitamin A, C a vitaminy skupiny B. Pouhým zvýšením příjmu uvedených látek např. potravinovými doplňky může dojít ke zlepšení, ale nemyslím si, že je to řešení nejlepší. Z potravinových doplňků lidské tělo zužitkuje jen asi 20%, vitaminové preparáty navíc obsahují barviva, leštidla a aromatické látky, což organizmus zbytečně přetěžuje.

Problém vstřebávání minerálů je komplexní a závisí na celé řadě faktorů, především na stavu tenkého a tlustého střeva. Množství minerálů a vitaminů je v přirozených potravinách dostatečné. Nesprávným průmyslovým zpracováním či přípravou může být jeho množství ale významně sníženo.

Proto je prvním krokem ke zdravým a pěkným nehtům zdravé střevo a druhým krokem je zařazení co největšího množství čerstvých, průmyslově nezpracovaných, potravin.

Konkrétně vitamin A je obsažen v živočišných (játra, mléčné výrobky) i rostlinných potravinách. Z živočišných potravin by ale měl být přijímám jen doplňkově, hlavním zdrojem vitaminu A by měly být karotenoidy, jako např. mrkev, špenát, kadeřavá petržel, meruňky, zelí, meruňky aj.

Vitamin C je obsažen především v paprice, petrželové nati, kapustě, červeném hlávkovém zelí, špenátu, brambory, z ovoce pak v černém rybízu, jahodách a citrusových plodech. Při konzumaci vitamínu C musíme mít na paměti to, že je teplotně nestabilní a jeho ztráty vařením jsou vysoké, stejně jako ztráty uskladněním.

Vitaminy skupiny B zajistí celozrnné potraviny, luštěniny, obilné klíčky, mléčné výrobky a maso, listový salát, ořechy, vejce.

Zinek je obsažen především v celozrnných obilovinách (žitná a pšeničná mouka, ovesné vločky, klíčky), luštěninách, vepřovém mase a rybách, žloutku.

Křemík je zastoupen zejména v potravinách rostlinného původu – ředkvičky, slunečnicová semínka, zelený listový salát.

Nemohu se nezmínit o překyselení organismu, při kterém jsou nároky na příjem minerálů a vitaminů ještě daleko vyšší. Proto je snaha o odkyselení také cestou k zachování rovnováhy a zdraví. Více se o překyselení organismu dozvíte v článku MUDr. Hany Váňové "Pryč s kyselostí!"

Vaše Ludmila Pszczolková

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
Ing. Ludmila Pszczolková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, Ing. Ludmila Pszczolková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Ing. Ludmila Pszczolková nutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 09:26

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze