Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Cesta do rizikové oblasti aneb jak se na cestu připravit

Autor: Lucie Nestrašilová

Chystáte se na cestu do zahraničí? Plánujete cestu do země, kterou lze z pohledu nemocí označit za rizikovou? Prodělali jste povinná „cestovní“ očkování? Pak je nutné, abyste nezapomněli na posílení imunity.

Ilustrační foto

Při pobytu v exotických zemích, zvýšené fyzické i psychické zátěži je nutné preventivně posílit svůj organismus. Oscillococcinum je přesně tím homeopatickým lékem, který vám pomůže nejen jako prevence při virových onemocněních, ale i při posílení imunity. Nezapomeňte si tedy 1 týden před cestou preventivně vzít 1 tubu. Následně pak užívejte po celou dobu vašeho pobytu 1 tubu 1 x týdně. Vaše imunita bude na útok nemocí řádně připravena.

Pokud jste absolvovali očkování proti hepatitidě typu A či B, užijte homeopatický lék Phosporus 9 C, a to 5 granulí 1x denně po dobu 10 dnů po každé očkovací dávce.

Jako pomoc při ostatních očkováních užívejte Thuya occidentalis 9 C, rovněž 5 granulí 1x denně po dobu 10 dnů.

Před cestou do rizikových oblastí jako jsou Jihovýchodní Asie či Subsaharská Afrika je vhodné myslet na svoje játra a poskytnout jim preventivní podpůrnou kůru. Vezměte si na pomoc homeopatický lék Chelidonium majus 5 C a užívejte 5 granulí každé ráno po dobu 3 týdnů před odjezdem.

Věřte, že s těmito malými radami bude vaše cesta pohodová a bez následků.

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.7.2019 07:14

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze