Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Popraskané konečky prstů

Autor: MUDr. Věra Budková

Třeskuté mrazy sebou přinášejí spoustu potíží. Jen co vyjdeme ven, mráz se nám snaží dostat pod kůži. Co dělat, když vám popraskají konečky prstů na rukou? To se dozvíte v nejčastějších dotazech z naší Homeopatické poradny!

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Dotaz:

Pracuji často venku a ačkoli mívám většinou rukavice, přesto mám často popraskané konečky prstů na ruce, někdy až do krve. Může mi homeopatie pomoci?

Odpověď lékařky, MUDr. Věry Budkové, odbornice v homeopatii:

Věřím, že jsou tyto léze velmi bolestivé. Doporučuji Vám užití těchto homeopatických léků:

Nitricum acidum 9 C - 2x denně 5 granulí po dobu nejméně tří týdnů. Tento lék by měl zlepšit Vás nynější stav.
Pokud je to na konečcích prstů, mohly bychom ještě uvažovat o Grafites 15 C - 5 granulí 1x denně.

Postižená místa zkuste potírat Ichtamo kosmetikou – je určena na kožní praskliny, mám s ní jen ty nejlepší zkušenosti.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:30

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze