Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Popraskané konečky prstů

Autor: MUDr. Věra Budková

Třeskuté mrazy sebou přinášejí spoustu potíží. Jen co vyjdeme ven, mráz se nám snaží dostat pod kůži. Co dělat, když vám popraskají konečky prstů na rukou? To se dozvíte v nejčastějších dotazech z naší Homeopatické poradny!

Ilustrační foto
Zdroj: boyko_asparuhov@yahoo.com

Dotaz:

Pracuji často venku a ačkoli mívám většinou rukavice, přesto mám často popraskané konečky prstů na ruce, někdy až do krve. Může mi homeopatie pomoci?

Odpověď lékařky, MUDr. Věry Budkové, odbornice v homeopatii:

Věřím, že jsou tyto léze velmi bolestivé. Doporučuji Vám užití těchto homeopatických léků:

Nitricum acidum 9 C - 2x denně 5 granulí po dobu nejméně tří týdnů. Tento lék by měl zlepšit Vás nynější stav.
Pokud je to na konečcích prstů, mohly bychom ještě uvažovat o Grafites 15 C - 5 granulí 1x denně.

Postižená místa zkuste potírat Ichtamo kosmetikou – je určena na kožní praskliny, mám s ní jen ty nejlepší zkušenosti.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2020 15:59

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze