Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Víte že...? Z průzkumu "Homeopatie v ČR"

Autor: Lucie Nestrašilová

Víte, že léčbu pomocí homeopatie použilo již 30% Čechů? A že 72% uživatelů považuje homeopatickou léčbu za účinnou?

Ilustrační foto
Zdroj: www.hla-homeopatie.cz

V únoru 2011 proběhl v ČR kvantitativní marketingový výzkum na téma homeopatie a výsledkem jsou mnohá zajímavá zjištění. Výzkum byl realizován metodou CAWI a jeho cílem bylo především:

 • zjištění povědomí a postoje české populace k homeopatii
 • četnost a důvody používání této léčebné metody
 • zdravotní obtíže nejčastěji řešené pomocí homeopatie
 • názor na účinnost metody
 • spokojenost populace s množstvím a dostupností informací o homeopatii

 

A jaké výsledky zaujaly nás?

 • 55% respondentů není spokojeno s množstvím a s dostupností informací v ČR o homeopatii.
 • 54% respondentů by informace hledalo u lékárníka a 46% u zdravotnického personálu.
 • 63% uživatelů volí homeopatickou léčbu proto, že je přírodní.
 • 47% uvádí jako důvod skutečnost, že je bez vedlejších účinků.
 • Homeopatie je třetí nejznámější způsob léčby (po klasické medicíně a kupunktuře), zná ji více než 80% respondentů.
 • Většina uživatelů se pomocí homeopatie léčí dlouhodobě (tzn. déle než 1 rok) a v téměř 2/3 případů se homeopaticky léčí více členů rodiny.
 • Přes 60% uživatelů používá homeopatickou léčbu na nemoci zimního období, více než 24% jako prevenci a přes 15% na alergie.
 • Nejčastějším důvodem pro zvolení právě homeopatické léčby je doporučení známých (52%), dále doporučení lékařem (38%) a vyhledání informací na internetu (26%).

  

A víte, že od června 2011 máte možnost získat ucelené kvalitní informace garantované lékaři, odborníky v homeopatii, aktuálně každý den na internetu? Svět homeopatie.cz je tady pro vás! A náš redakční tým doufá, že snížíme procento nespokojenosti s množstvím a dostupností informací o homeopatii. Všem spokojeným čtenářům děkujeme.

 Více informací o průzkumu najdete zde: svethomeopatie.cz/cs/379-pomoci-homeopatie-se-v-ceske-republice-leci-az-tretina-pacientu

Zdroj údajů: Studie o homeopatii společnosti MindBridge Consulting a.s., únor 2011.
Reprezentativní vzorek n = 1000, cílová skupina: populace ČR ve věku 18-55 let.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 07:13

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze