Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět středního ucha

Autor: MUDr. Věra Budková

Dotaz:

Obracím se na vás s dotazem ohledně zánětu středního ucha. Syn dnes podstoupil propíchnutí obou uší a já bych ráda příště tomuto zákroku zabránila. Mohla byste mi prosím poradit, jak můžu nyní pokračovat v léčbě, abychom zabránili dalšímu zánětu?
 

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Odpověď:

Po paracentéze velmi často doporučuji léky:

Pyrogenium 9 C: 5 granulí 1x denně dlouhodobě - až tři měsíce

a

Silicea 15 C - 10 granulí 1x týdně dlouhodobě též /společně s Pyrogeniem/

Velmi dobrým lékem, avšak na individuální dovoz, hlavně u recidivujících zánětů středouší je Aviaire 15 C, který můžeme podávat jednou za dva týdny.

Jednoznačně jako prevenci virových infektů a posílení imunity je lék Oscillococcinium – 1 tuba, 1x týdně.

Uzdravení vašeho dítěte by každopádně podpořil lék konstituční, který vám určí lékař – odborník v homeopatii na základě osobní konzultace.

Držím palce a přeji brzké uzdravení.

MUDr. Budková Věra
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.9.2020 12:30

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze