Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zánět středního ucha

Autor: MUDr. Věra Budková

Dotaz:

Obracím se na vás s dotazem ohledně zánětu středního ucha. Syn dnes podstoupil propíchnutí obou uší a já bych ráda příště tomuto zákroku zabránila. Mohla byste mi prosím poradit, jak můžu nyní pokračovat v léčbě, abychom zabránili dalšímu zánětu?
 

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Odpověď:

Po paracentéze velmi často doporučuji léky:

Pyrogenium 9 C: 5 granulí 1x denně dlouhodobě - až tři měsíce

a

Silicea 15 C - 10 granulí 1x týdně dlouhodobě též /společně s Pyrogeniem/

Velmi dobrým lékem, avšak na individuální dovoz, hlavně u recidivujících zánětů středouší je Aviaire 15 C, který můžeme podávat jednou za dva týdny.

Jednoznačně jako prevenci virových infektů a posílení imunity je lék Oscillococcinium – 1 tuba, 1x týdně.

Uzdravení vašeho dítěte by každopádně podpořil lék konstituční, který vám určí lékař – odborník v homeopatii na základě osobní konzultace.

Držím palce a přeji brzké uzdravení.

MUDr. Budková Věra
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Věra Budková

Autor: MUDr. Věra Budkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 19.9.2019 16:55

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze