Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie v rukou porodních asistentek

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Mnoho těhotných žen nám píše, že by rády řešily běžné potíže v těhotenství pomocí homeopatie, ale nevědí na koho se obrátit. Věděli jste, že homeopatika Vám na běžné potíže může nabídnout i porodní asistentka?

Ilustrační foto

Je to totiž netoxická a šetrná léčebná metoda bez vedlejších účinků. Porodní asistentky, které absolvovaly základní kurz si ji rychle oblíbily. Homeopatická lékařská asociace nabízí první ucelený vzdělávací kurz v homeopatii určený právě pro tuto profesi.

Pod odbornou garancí Homeopatické lékařské asociace bylo od roku 2007 v České republice vyškoleno více než 217 porodních asistentek. Kurzy a semináře probíhají nejenom v Praze a Brně, ale i v dalších městech jako je Zlín, Přerov, Olomouc, Náchod, Boskovice, Vyškov, Tábor, Havlíčkův Brod a další.

Kromě kurzů probíhají i nadstavbové semináře a přednášky na porodních sálech, jako i přednášky pro laktační poradce.

Našim cílem je dobrá dostupnost vyškolených zdravotníků ve všech regionech. V sousedních zemích má vzdělávání porodních asistentek v této šetrné metodě dlouholetou tradici. Svědčí o tom i výsledky, které nelze přehlédnout. Naši zdravotníci se mají možnost na vlastní oči přesvědčit například na porodnicích v Rakousku nebo v Dětské fakultní nemocnici v Mnichově.

Věřte, že není snadné osvojit si tuto léčebnou metodu. Je za tím mnoho hodin učení a bez nadšení a lásky k povolání to nejde. Proto prosím maminky, kterým homeopatika od jejich porodní asistentky nebo laktační poradkyně pomohla, aby jejich snahu a práci navíc ocenily.
 

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 23:23

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze