Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatie v rukou porodních asistentek

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Mnoho těhotných žen nám píše, že by rády řešily běžné potíže v těhotenství pomocí homeopatie, ale nevědí na koho se obrátit. Věděli jste, že homeopatika Vám na běžné potíže může nabídnout i porodní asistentka?

Ilustrační foto

Je to totiž netoxická a šetrná léčebná metoda bez vedlejších účinků. Porodní asistentky, které absolvovaly základní kurz si ji rychle oblíbily. Homeopatická lékařská asociace nabízí první ucelený vzdělávací kurz v homeopatii určený právě pro tuto profesi.

Pod odbornou garancí Homeopatické lékařské asociace bylo od roku 2007 v České republice vyškoleno více než 217 porodních asistentek. Kurzy a semináře probíhají nejenom v Praze a Brně, ale i v dalších městech jako je Zlín, Přerov, Olomouc, Náchod, Boskovice, Vyškov, Tábor, Havlíčkův Brod a další.

Kromě kurzů probíhají i nadstavbové semináře a přednášky na porodních sálech, jako i přednášky pro laktační poradce.

Našim cílem je dobrá dostupnost vyškolených zdravotníků ve všech regionech. V sousedních zemích má vzdělávání porodních asistentek v této šetrné metodě dlouholetou tradici. Svědčí o tom i výsledky, které nelze přehlédnout. Naši zdravotníci se mají možnost na vlastní oči přesvědčit například na porodnicích v Rakousku nebo v Dětské fakultní nemocnici v Mnichově.

Věřte, že není snadné osvojit si tuto léčebnou metodu. Je za tím mnoho hodin učení a bez nadšení a lásky k povolání to nejde. Proto prosím maminky, kterým homeopatika od jejich porodní asistentky nebo laktační poradkyně pomohla, aby jejich snahu a práci navíc ocenily.
 

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováodborný garant, Vice-president HLA, alergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou a  odbornou garantkou Světa homeopatie. Stála  u jeho tvorby a aktivně se podílí na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schůsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Světhomeopatie ji inspirují vlastní pacienti jakož i její čtyři děti.. Odborné kruhy obohacuje jako Viceprezidentka Homeopatické lékařské asociace a lektorka mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

 

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.6.2018 09:05

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze