Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Které potraviny zahleňují?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Pokud jsou vaše děti nemocné, nachlazené, bojují s rýmou či dýchacími obtížemi, je vhodné, aby se minimálně v tomto období vyhnuly potravinám, které jejich organismus zahleňují. O které potraviny se jedná?   

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Dnes se zaměříme na potraviny, které nepřekyselují, protože překyselení mimo jiné vyvolává hlen.

  • Mléko a mléčné výrobky. Na začátku onemocnění doporučuji striktně vyloučit mléčné výrobky, a to až na 3 týdny. Pak můžete zkusit zakysané výrobky nebo jogurt (bílý, neochucený – např. Hollandia, Choceň). Nadále postupně, pokud to stav dovolí, tvarohové a tvrdé sýry.
  • Cukr – ideální by bylo omezit cukry najednou. Pokud je ale dítě na sladkosti zvyklé, bylo by to náročné, proto doporučuji množství rafinovaného cukru snižovat (postupně, ale ne pomalu).
  • Slazené nápoje – vyhněte se slazeným nápojům. Ideální je voda – stejně ji k odhlenění a vyčištění dítě potřebuje. Čím dříve naučíte dítě na čistou vodu, tím lépe.
  • Pekařské výrobky – koblihy, koláče, sladké rohlíky, šátečky atd. – zde buďte neústupní! Kombinace cukru, tuku a bílé mouky je pro střevo a celé zažívání extrémně nevhodná.
  • Sladkosti – nedávejte dětem sladkosti (oplatky, bonbony apod.) – sladkosti nahraďte sušeným ovocem. Začněte péct buchty z celozrnné mouky. Klíček v celozrnné mouce pomáhá trávit lepek, který je pro někoho alergizující a zahleňuje. Upečte si třeba výborný celozrnný perník. Recept najdete na webu Světa homeopatie.
  • Maso – zaměřte se na domácí maso. Zkuste najít zemědělce, který vám maso prodá. Kuřecí maso nekupujte vůbec. Pokud se k domácímu (nebo bio masu – to je ale velmi drahé) nedostanete, kupujte běžné krůtí, vepřové i hovězí. Dítě nemusí mít maso denně, bohatě stačí 2x týdně maso a 1x týdně ryba.
  • Uzeniny – zapomeňte na salámy, paštiky, párky a klobásky – všechny obsahují potravinové doplňky, které jsou pro tělo zatěžující a překyselují.

S přípravky na překyselení se roztrhl pytel. Doporučujeme vám článek „Pryč s kyselostí“ od MUDr. Hany Váňové – lékařky a odbornice v homeopatii, jejíž rady vám usnadní cestu k odkyselení organismu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:55

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze