Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Které potraviny zahleňují?
Autor: Ing. Ludmila Pszczolková
Pokud jsou vaše děti nemocné, nachlazené, bojují s rýmou či dýchacími obtížemi, je vhodné, aby se minimálně v tomto období vyhnuly potravinám, které jejich organismus zahleňují. O které potraviny se jedná?

Zdroj: Shutterstock
Dnes se zaměříme na potraviny, které nepřekyselují, protože překyselení mimo jiné vyvolává hlen.
- Mléko a mléčné výrobky. Na začátku onemocnění doporučuji striktně vyloučit mléčné výrobky, a to až na 3 týdny. Pak můžete zkusit zakysané výrobky nebo jogurt (bílý, neochucený – např. Hollandia, Choceň). Nadále postupně, pokud to stav dovolí, tvarohové a tvrdé sýry.
- Cukr – ideální by bylo omezit cukry najednou. Pokud je ale dítě na sladkosti zvyklé, bylo by to náročné, proto doporučuji množství rafinovaného cukru snižovat (postupně, ale ne pomalu).
- Slazené nápoje – vyhněte se slazeným nápojům. Ideální je voda – stejně ji k odhlenění a vyčištění dítě potřebuje. Čím dříve naučíte dítě na čistou vodu, tím lépe.
- Pekařské výrobky – koblihy, koláče, sladké rohlíky, šátečky atd. – zde buďte neústupní! Kombinace cukru, tuku a bílé mouky je pro střevo a celé zažívání extrémně nevhodná.
- Sladkosti – nedávejte dětem sladkosti (oplatky, bonbony apod.) – sladkosti nahraďte sušeným ovocem. Začněte péct buchty z celozrnné mouky. Klíček v celozrnné mouce pomáhá trávit lepek, který je pro někoho alergizující a zahleňuje. Upečte si třeba výborný celozrnný perník. Recept najdete na webu Světa homeopatie.
- Maso – zaměřte se na domácí maso. Zkuste najít zemědělce, který vám maso prodá. Kuřecí maso nekupujte vůbec. Pokud se k domácímu (nebo bio masu – to je ale velmi drahé) nedostanete, kupujte běžné krůtí, vepřové i hovězí. Dítě nemusí mít maso denně, bohatě stačí 2x týdně maso a 1x týdně ryba.
- Uzeniny – zapomeňte na salámy, paštiky, párky a klobásky – všechny obsahují potravinové doplňky, které jsou pro tělo zatěžující a překyselují.
S přípravky na překyselení se roztrhl pytel. Doporučujeme vám článek „Pryč s kyselostí“ od MUDr. Hany Váňové – lékařky a odbornice v homeopatii, jejíž rady vám usnadní cestu k odkyselení organismu.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích