Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
5 otázek pro fyzioterapeuta...
Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.
Homeopatii využívají ve své praxi nejen lékaři, ale tato šetrná léčebná metoda je velkým pomocníkem i v mnoha jiných zdravotnických oborech. Jedním z těch oborů je fyzioterapie. Oslovili jsme lektorku kurzů pro fyzioterapeuty, absolventku Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH, fyzioterapeutku Mgr. Radanu Poděbradskou, Ph.D. a položili jsme jí 5 otázek na téma homeopatie...

Zdroj: Mgr. Radana Poděbradská, Ph.D.
Jaká byla Vaše cesta k homeopatii?
S homeopatií jsem se poprvé setkala v roce 2003, kdy má velmi dobrá kamarádka navštěvovala vzdělávací cyklus CEDH a mě se v té době narodila dcera. Vážila jsem si cenných rad a zkoušela využít raději homeopatii než klasickou medicínu. Nejsilnější vzpomínka patří homeopatickému léku RICINUS COMMUNIS, který jsem užívala na podporu tvorby mateřského mléka.
Kdy jste se rozhodla, že budete homeopatii využívat v rámci své praxe?
Časem jsem využívala homeopatii stále více a nebavilo mě se pořád ptát a někoho otravovat, proto jsem využila možnosti navštěvovat kurz CEDH sama. Svým pacientům jsem nemusela homeopatii vlastně ani nabízet. Protože mi důvěřovali ve fyzioterapii a viděli u mě na stole vždycky alespoň jednu tubičku homeopatického léku, ptali se sami a já jsem jim homeopatický lék ráda doporučila.
Při jakých potížích je právě homeopatie Vaším největším pomocníkem?
Homeopatii uplatňuji nejvíce ve dvou oblastech. Při léčbě běžných dětských onemocnění, nejčastěji se jedná o onemocnění dýchacích cest a vůbec všeho, co mohou děti tzv. pochytat v dětském kolektivu. Protože se ve fyzioterapii specializuji právě na dětské pacienty, často se mě maminky na tyto potíže ptají. Stejně tak skvěle mi homeopatické léky pomáhají doplnit fyzioterapii jako takovou. Z příkladů mohu uvést nejčastější léčbu otoků různého původu, ale třeba i podporu v psychické oblasti u dlouhodobě rehabilitovaných pacientů.
V nedávné době jste se stala rovněž lektorkou a přednášíte o homeopatii. S jakými dotazy se nejčastěji na svých kurzech setkáváte?
Mí kolegové fyzioterapeuté se mě často ptají, co mě opravdu přesvědčilo, že homeopatie funguje. Odpovídám, že především zkušenost. Homeopatii jsem nejdřív (jako asi každý) praktikovala na svých dětech a svém psovi. Dle mého názoru děti ani zvířata neznají tzv. „placebo efekt“. Ty totiž těžko ovlivníte psychicky, aby jim léky pomohly. Jedním z častých argumentů odpůrců homeopatie je právě tvrzení, že podáním homeopatika působíme na pacienta hlavně po psychické stránce a tím způsobíme zlepšení stavu.
V naší homeopatické poradně se často setkáváme s dotazy na téma nespavost. Kdysi jsem slyšela, že spousta potíží s pohybovým ústrojím pochází od špatného spánku. Existují nějaké rady, jaká poloha je pro dobrý spánek nejvhodnější? A co výběr matrace? Radíte spíše měkčí nebo tvrdší matraci? Polštář nebo bez?
To je hodně obsáhlá problematika. Zjednodušeně lze říci, že např. při potížích v oblasti krční páteře se příliš nedoporučuje pro spaní poloha na břiše, ale i zde existují určité varianty, které připadají v úvahu. Matrace by měla být tvrdá tak akorát, právě tak, aby vyplnila volný prostor mezi naším tělem a páteří, která by měla zůstat relativně napřímená. Stejně tak je to s polštářem, který by měl vyplnit volný prostor mezi naší krční páteří a matrací. Matrace i polštář by nám měli připadat příjemné, tak, abychom se na nich mohli úplně uvolnit a relaxovat. Jestliže si někdo koupí polštář plněný pohankou jen proto, že je to zdravé a bude každý večer usínat s pocitem, že ho tlačí, nemůže ráno vstávat s úsměvem, ale pouze s pocitem, že je to „asi“ zdravé.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích