Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

5 otázek pro fyzioterapeuta...

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Homeopatii využívají ve své praxi nejen lékaři, ale tato šetrná léčebná metoda je velkým pomocníkem i v mnoha jiných zdravotnických oborech. Jedním z těch oborů je fyzioterapie. Oslovili jsme lektorku kurzů pro fyzioterapeuty, absolventku Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH, fyzioterapeutku Mgr. Radanu Poděbradskou, Ph.D. a položili jsme jí 5 otázek na téma homeopatie...

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Jaká byla Vaše cesta k homeopatii?

S homeopatií jsem se poprvé setkala v roce 2003, kdy má velmi dobrá kamarádka navštěvovala vzdělávací cyklus CEDH a mě se v té době narodila dcera. Vážila jsem si cenných rad a zkoušela využít raději homeopatii než klasickou medicínu. Nejsilnější vzpomínka patří homeopatickému léku RICINUS COMMUNIS, který jsem užívala na podporu tvorby mateřského mléka.

Kdy jste se rozhodla, že budete homeopatii využívat v rámci své praxe?

Časem jsem využívala homeopatii stále více a nebavilo mě se pořád ptát a někoho otravovat, proto jsem využila možnosti navštěvovat kurz CEDH sama. Svým pacientům jsem nemusela homeopatii vlastně ani nabízet. Protože mi důvěřovali ve fyzioterapii a viděli u mě na stole vždycky alespoň jednu tubičku homeopatického léku, ptali se sami a já jsem jim homeopatický lék ráda doporučila.

Při jakých potížích je právě homeopatie Vaším největším pomocníkem?

Homeopatii uplatňuji nejvíce ve dvou oblastech. Při léčbě běžných dětských onemocnění, nejčastěji se jedná o onemocnění dýchacích cest a vůbec všeho, co mohou děti tzv. pochytat v dětském kolektivu. Protože se ve fyzioterapii specializuji právě na dětské pacienty, často se mě maminky na tyto potíže ptají. Stejně tak skvěle mi homeopatické léky pomáhají doplnit fyzioterapii jako takovou. Z příkladů mohu uvést nejčastější léčbu otoků různého původu, ale třeba i podporu v psychické oblasti u dlouhodobě rehabilitovaných pacientů.

V nedávné době jste se stala rovněž lektorkou a přednášíte o homeopatii. S jakými dotazy se nejčastěji na svých kurzech setkáváte?

Mí kolegové fyzioterapeuté se mě často ptají, co mě opravdu přesvědčilo, že homeopatie funguje. Odpovídám, že především zkušenost. Homeopatii jsem nejdřív (jako asi každý) praktikovala na svých dětech a svém psovi. Dle mého názoru děti ani zvířata neznají tzv. „placebo efekt“. Ty totiž těžko ovlivníte psychicky, aby jim léky pomohly. Jedním z častých argumentů odpůrců homeopatie je právě tvrzení, že podáním homeopatika působíme na pacienta hlavně po psychické stránce a tím způsobíme zlepšení stavu.

V naší homeopatické poradně se často setkáváme s dotazy na téma nespavost. Kdysi jsem slyšela, že spousta potíží s pohybovým ústrojím pochází od špatného spánku. Existují nějaké rady, jaká poloha je pro dobrý spánek nejvhodnější? A co výběr matrace? Radíte spíše měkčí nebo tvrdší matraci? Polštář nebo bez?

To je hodně obsáhlá problematika. Zjednodušeně lze říci, že např. při potížích v oblasti krční páteře se příliš nedoporučuje pro spaní poloha na břiše, ale i zde existují určité varianty, které připadají v úvahu. Matrace by měla být tvrdá tak akorát, právě tak, aby vyplnila volný prostor mezi naším tělem a páteří, která by měla zůstat relativně napřímená. Stejně tak je to s polštářem, který by měl vyplnit volný prostor mezi naší krční páteří a matrací. Matrace i polštář by nám měli připadat příjemné, tak, abychom se na nich mohli úplně uvolnit a relaxovat. Jestliže si někdo koupí polštář plněný pohankou jen proto, že je to zdravé a bude každý večer usínat s pocitem, že ho tlačí, nemůže ráno vstávat s úsměvem, ale pouze s pocitem, že je to „asi“ zdravé.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D. fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:32

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze