Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie u předčasně narozených dětí

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Předčasně narozené děti mají zhoršené podmínky adaptovat se na „svět“, a to především proto, že jejich řídící (nervový) systém je méně zralý než u miminka narozeného v termínu. Než sáhnete ke klasické medicíně, můžete podat homeopatické léky.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

ACONITUM 9 C – je lék, který pomůže miminku zpracovat náhlou změnu, ztlumit takový malý šok z toho, že tady venku je všechno nové, jiné… Vhodné u plačtivých dětí s tendencí ke zvýšenému svalovému napětí, které málo spí. Laicky – buď spí, nebo pláče.
Dávkování: 5 granulí 1x denně 3 dny po sobě – co nejdříve po porodu

NUX VOMICA 9 C – pomůže miminku rychleji se očistit od klasických léků, které nemusí jeho organismus dobře a zcela zpracovat. Vhodné u dětí, jejichž maminky byly v průběhu porodu hodně medikovány, např. i epidurální anestezií nebo antibiotiky. Miminko většinou více než ostatní reaguje na změny v okolním prostředí, např. na sebemenší hluk či změnu polohy, je přecitlivělé, může mít ucpaný nosík.
Dávkování: 5 granulí 2x denně do zlepšení stavu, pak postupně vysazovat

CHAMOMILLA 15 C – vhodné pro miminka, která jsou nešťastná a podrážděná z důvodu prodělávání nemoci. Např. při rýmě, často při infekci dýchacích cest, kterou jsou nedonošená miminka více ohrožena. Tato nedonošeňátka se ráda nosí, v náručí se ihned uklidní, mají ráda cestu autem, kterou prospí. Jsou hodná venku v kočárku.
Dávkování – 5 granulí 4x denně, postupně vysazovat se zlepšením stavu

Miminka samozřejmě ještě neumí cucat kuličky, proto můžeme využít jiný způsob podání. Příslušný počet granulí můžete rozpustit na malé lžičce převařené vychlazené vody a ze lžičky dítěti podat, stačí velmi malé množství, které zvlhčí sliznici dutiny ústní. Nebo je možné do vody s rozpuštěnými homeopatiky namočit dudlík.

Pro homeopatikum CHAMOMILLA je vhodné rozpustit 10 kuliček do 100 ml vody a takto naředěné podávat v průběhu dne v malém množství na lžičku. Naředěná homeopatika můžete v uzavřené převařené nádobě mít i 24 hodin, jako třeba čajíček. Jednou z možností je i podání kapičky kapátkem.

Toto doporučení mohu jako fyzioterapeutka pracující s miminky podpořit vlastními kazuistikami, kdy maminky často přichází se slzami radosti v očích a slovy: „Mně vyměnili miminko, už spínká a směje se…“

V období, kdy je nedonošené miminko v nemocnici však nechte jeho terapii v rukou lékařů a vězte, že na podání homeopatických léků nikdy není pozdě, ani až 2 měsíce po narození po propuštění z nemocnice. I pak mohou pomoci.

Pozn. redakce: Výše uvedené léky jsou velkým pomocníkem pro nedonošená miminka. Homeopatie nabízí i mnoho dalších možností. V takovém případě je však nutná osobní konzultace s lékařem-odborníkem v homeopatii.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 14:46

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze