Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Chcete mlsat? Mlsejte zdravě!

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, Ing. Ludmila Pszczolková

Nevíte, co upéct své rodině na víkend? Vyzkoušeli jsme recept na perník z celozrnné mouky od naší nutriční poradkyně, Ing. Ludmily Pszczolkové. A stálo to za to. Neváhejte, čtěte, upečte a věřte, že perník nestihne ani vychladnout!

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Ingredience:

Celozrnná mouka (ne žitná), bílá mouka - ideálně špaldová (lze použít i hladkou), cukr (nejlépe hnědý), mléko, vejce, olej, med, kakao, kypřící prášek, perníkové koření.

Můžete přidat: mandle, ořechy, ovoce - sušené (rozinky, meruňky, švestky, brusinky) i čerstvé (banány, jablka, hrušky).

Postup:

Předehřejte si troubu na 180 stupňů (já pekla v horkovzdušné na 165 stupňů).

V jedné (vetší) míse smíchejte 400 g mouky (mouku namíchejte v poměru 1:1 - 200 g bílá (ideální je špaldová mletá, jinak lze použít mouku hladkou) a 200 g celozrnná (ne žitná). Přidejte 150 g cukru (použila jsem cukr tmavý)  + vrchovatá lžíce kakaa + kypřící prášek. Přidejte 1 lžičku perníkového koření (mletý badyán, skořice, hřebíček). Směs promíchejte.

V druhé menší míse smíchejte 1/4 l mléka (i jiného než kravského) + 1 vejce + 10 polévkových lžic oleje + 4-5 lžic medu. Promíchejte a poté nalejte do suché promíchané směsi.

3 minuty šlehejte mixérem.

Nakonec do hotového těsta přidejte dobrůtky dle vaší chuti - mandle, ořechy, ovoce - sušené (rozinky, meruňky, švestky, brusinky) i čerstvé (banány, jablka, hrušky). Já měla k dispozici ořechy, mandle a jablíčka - nakrájená na kostky. Vše ještě jednou jemně promíchejte.

Těsto nalijte na pekáč.

Pečeme cca 33-35 minut na 180 stupňů (horkovzdušná cca 165 stupňů).

Uvařte si špaldovou kávu nebo dobrý čaj, ukrojte si dobrý perník a užijte si pohodový víkend!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
Ing. Ludmila Pszczolková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, Ing. Ludmila Pszczolková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Ing. Ludmila Pszczolková nutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2022 13:57

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze